Нагадати пароль | Реєстрація
Вівторок, 13 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Протистояння Світ - Росія

17 березня 2014, 23:04
Дата ефіру/події: Понеділок, 17 березня 23:04

Світова спільнота не визнає так званого референдуму у Криму. Лише офіційна Москва схвалює плибісцит і має намір якнайшвидше приєднати півострів до федерації. Тим часом ЄС та США почали запроваджувати санкції проти росіян і українців, відповідальних за дії, які загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Світ не визнає референдуму у Криму. Незаконний плебісцит щодо від'єднання півострова засудив японський представник у Великій сімці, тож на боці росіян не залишилося нікого із клубу розвинених держав. Європа ж наголошує - вторгнення військ та голосування під дулами автоматів є порушенням усіх міжнародних норм.

Джордж Велла, міністр закордонних справ Мальти:

- Європейський союз вважає це волевиявлення незаконним, тому що воно суперечить конституції, Будапештській декларації й положенням ОБСЄ. 

Європейський Союз закликає Росію відмовитися від анексії Криму і сподівається, що події в Україні можна повернути назад. Про це йдеться у висновках Ради ЄС, затверджених після сьогоднішньої екстреної наради у Брюселі керівників МЗС. Крім того, очільники висловилася за присутність місії ОБСЄ на місцях на всій території України, зокрема і в автономії. Поки що міністри затвердили санкції у вигляді заборони на в'їзд і заморожування активів 21 особи, відповідальної за дії, які загрожують територіальній цілісності країни. Наступних заходів Рада Євросоюзу обіцяє вжити найближчими днями. Зокрема, обмежуватиме діяльність компаній держави-загарбниці за кордоном.

Любомир Заоралек, міністр закордонних справ Чехії:

- Я дуже стурбований, що останніми днями з боку Росії не було ніякого бажання повертатися до дипломатичних відносин, до столу переговорів, щоб знайти рішення. Тому рада міністрів вирішила вжити подальших заходів - запровадити санкції, щоб дати чітку відповідь на неприпустимі дії Кремля.

Вільям Хейг, міністр закордонних справ Великої Британії:

- Готовність Єврокомісії далі протистояти Москві - важливий момент. Не менш важливий і майбутній успіх України в подоланні корупції та побудові економічного майбутнього.

Тим часом Кремль висунув Києву умови. Про це сказано в офіційній заяві МЗС Росії. Вона ладна піти на переговори, якщо українські законодавці підготують нову федеративну конституцію, віддадуть Крим, ухвалять позаблоковий статус держави та двомовність. У Москві ж закидали димовими шашками й листівками з написами "Київ - російське місто" посольство України. А телеведучий Дмитро Кисельов у підсумковій передачі на телеканалі Росія пригрозив США ядерним вибухом у разі посилення тиску з боку заходу.

Дмитро Кисельов, ведучий каналу "Росія 1": 

- Россия - единственная страна в мире, способная превратить США в радиоактивный пепел! Даже если все люди в наших командных пунктах после вражеской ядерной атаки замолчат, неуязвимая система автоматически отправит в полет наши стратегически ракеты из шахт и подводных лодок в правильном направлении.

Сполучені Штати запроваджують санкції проти політиків Росії та України з огляду на проведення незаконного референдуму у Криму. Відповідне рішення ухвалив Барак Обама. Згідно з документом, заходів вжито щодо помічника президента Росії Владислава Суркова й радника Сергія Глазьєва, а також стосовно усуненого екс-президента Віктора Януковича, лідера Українського вибору Віктора Медведчука, самопроголошених прем'єра Криму Сергія Аксьонова та спікера Володимира Константинова.

Своєю чергою американський сенатор Джон Маккейн, який кілька разів відвідував Україну і добре орієнтується в ситуації, закликав Вашингтон  до фундаментальної переоцінки відносин з російським президентом. До Путіна треба ставитися як до людини, котра вірить у відродження старої імперії. Можновладець закликає США вдарити у слабке місце Москви - експорт нафти.

Джон Маккейн, сенатор:

- Росія - автозаправна станція, яка маскується під країну. Це клептократія, корупція. Це нація, господарство якої цілковито залежить від експорту нафти й газу. Тому економічні санкції вкрай важливі.

Сенатор також закликає надати військову допомогу Києву. А ще поновити системи протиракетної оборони в Польщі й Чехії, бо подальші дії Москви непередбачувані.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.