Нагадати пароль | Реєстрація
Вівторок, 13 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Реакція світу на анексію Криму

18 березня 2014, 23:17
Дата ефіру/події: Вівторок, 18 березня 23:17

Після проведення прес-конференції Володимира Путіна західні політики активізувалися. Росію офіційно вигнали з великої вісімки. Про рішення зупинити членство Федерації, бо вона не відповідає вимогам організації, сповістив міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус. А лідер США Барак Обама попросив очільників Великої сімки зібратися на засідання в Європі найближчим часом для обговорення ситуації в Україні.

Росію попросили з Великої Вісімки. Про зупинення її членства у групі повідомив міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус. Представники найрозвиненіших держав світу зберуться наступного тижня на засідання, але вже без російського президента. Про запровадження санкцій проти федерації оголосила й стримана досі Японія. Причина - анексія Криму.

Йошіхіде Сугано, секретар кабінету міністрів Японії:

- Ми заморожуємо всі переговори про спрощення візового режиму й нові інвестиційні угоди. Також перериваємо співпрацю в космічній і військовій галузях. Росія має поважати міжнародне право та цілісність сусідньої держави й припинити відбирати Крим. Нас тривожить напруження й на сході України. 

Півострів залишається частиною України. Така позиція більшості європейських держав, які не визнали референдуму й засудили загарбання Москвою чужої території. Напередодні санкції проти російських та українських політиків, причетних до окупації автономії і збурення сепаратистських настроїв запровадили Канада, Сполучені Штати та Євросоюз. Захід непокоїть загроза повернення холодної війни й поширення агресії на інші держави.

Анґела Меркель, канцлер Німеччини:

- Ні для кого це рішенням не було легким. Ми хотіли переговорів і дипломатії, але відверте порушення міжнародного права проведенням так званого референдуму показало, що таки маємо вжити цих заходів.

Франк-Вальтер Штанмаєр, міністр закордонних справ Німеччини:

- Країни, де є російськомовна меншина, занепокоєні: адже те, що коїться в Україні, може початися і в них. Тож ми повинні поставитися до цього серйозно.

Прем'єр-міністр Польщі закликав Європу і Сполучені Штати поставитися рішуче до ситуації у Криму. Становище в Україні - головна тема зустрічі Дональда Туска і віце-президента США Джо Байдена.

Джо Байден, віце-президент США:

- Російська політична та економічна ізоляція лише посилюватимуться, якщо Москва триматиметься свого курсу. Наші санкції будуть жорсткішими, коли в цьому буде потреба. Нині ми з союзниками - єдині, як ніколи.

Дональд Туск, прем'єр-міністр Польщі:

- На наших очах змінюється доля реґіону. Геополітичні зрушення означають ризики не лише для Східної Європи. Те, що відбувається - виклик усьому вільному світу.

Захід ладен надати військову підтримку Києву, поки в пом'якшеному варіанті. Відрядити міжнародних миротворців поки не готовий. Можливості зміцнення обороноздатності армії обговорили Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен і керівник МЗС України  Андрій Дещиця. Очільник північно-атлантичного альянсу заявив - співпрацю з Москвою у військовій галузі скорочують, з Києвом, навпаки, розширюють. Блок вже скасував заплановані раніше спільні з Росією маневри.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.