Нагадати пароль | Реєстрація
Вівторок, 13 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Українське питання обговорюють у світі

25 березня 2014, 22:37
Дата ефіру/події: Вівторок, 25 березня 22:37

Перші переговори на високому рівні! У Нідерландах зустрілися міністри закордонних справ України й Росії. Токіо й Вашингтон тим часом розширюють пакети фінансової допомоги Києву. Велика сімка вирішила спілкуватися у Брюселі. А генсек ООН на саміті в Гаазі закликав не маніпулювати ядерними питаннями та ґарантувати зобов'язання, дані Україні відповідно до Будапештського меморандуму.

Зустріч головних дипломатів двох держав ініціював Київ. Перемови у форматі тет-а-тет довели - Кремль частково визнав українську владу. Адже сторони поговорили вперше, відколи розпочалася кримська криза. Сергій Лавров запевнив - ескалації на півострові та південно-східних областях не буде. Москва, мовляв, не має наміру застосовувати війська. Водночас її риторика - незмінна. Україні намагається нав'язати сценарій масштабної конституційної реформи, нагадує, що проблеми - внутрішні. Тож розв'язувати їх мають самі українці, без сторонньої допомоги.

Вітчизняне МЗС на противагу наголошує на потребі й готовності Києва сідати за стіл переговорів з Кремлем задля мирного залагодження ситуації. Буцімто інакше - загроза війни залишається.  

***
Генеральний секретар ООН застеріг від маніпулювання українським питанням. Під час відкриття саміту з ядерної безпеки в Гаазі Пан Гі Мун нагадав про зобов'язання держав-гарантів відповідно до Будапештського меморандуму, закликав сторони поновити статус-кво і розглядати атомну зброю як ношу, а не як силу.

***
НАТО обговорює з Києвом способи підтримки з огляду на збільшення кількості російських військ на українських та прикордонних територіях. Генсек альянсу Андерс Фог Расмуссен запевнив журналістів - блок завжди стоїть на захисті своїх союзників. Як саме зарадить у цьому випадку - не розголошують. Натепер відомо лише про патрулювання і моніторинг літаками НАТО повітряного простору над Польщею і Румунією.

***
Велика сімка зустрінеться в червні в Брюсселі. Самітом у Сочі клуб найвпливовіших нехтує, так само як запланованими на квітень зустрічами голів МЗС вісімки в Москві. Лідери Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії та США, а також Жозе Мануел Баррозу та Герман ван Ромпей після спілкування в Гаазі закликали Росію змінити політичний курс і поновити стабільність у реґіоні. Дії Кремля загрозливі для всіх націй - йдеться в спільній декларації, опублікованій на сайті Білого дому. Москва мусить якнайшвидше дати можливість місії ОБСЄ дістатися на всі українські території, зокрема і в Крим, та вжити заходів із деескалації ситуації. Інакше застосують жорсткі економічні санкції. Мовляв, ще є дипломатичні важелі й механізми, якими можна залагодити конфлікт.

***
Японія надасть Києву півтора мільярда доларів допомоги замість обіцяного раніше мільярда. Про це заявив прем'єр-міністр Сіндзо Абе під час зустрічі в Нідерландах. У кабміні Країни вранішнього сонця певні - щоб подолати політичний хаос і поновити економічну стабільність в Україні, долучитися до програми фінансової допомоги мусять всі держави світової спільноти. Перекажуть кошти одразу по завершенні переговорів з МВФ. Токіо, нагадаю, рішуче виступає за поновлення статусу-кво в реґіоні та проти силових сценаріїв загарбання територій  Росією.

За нові санкції проти Москви та надання Києву позикових гарантій на 1 мільярд доларів і негайної допомоги розмірі 150 мільйонів доларів голосували в сенаті США. Там більшістю голосів схвалили законопроект, раніше затверджений нижньою палатою конґресу. Згідно з ним Америка спрямує обмеження проти українських і російських корупціонерів, осіб, причетних до порушення прав і свобод людей та зазіхання на територіальну цілісність України. Документ набуде чинності до кінця тижня. Щодо військової допомоги - остаточного рішення у штатах немає. Поки українські армійці отримають з-за океану лише кількасот тисяч продовольчих пайків.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.