На Одещині розкрадено гроші на відбудову підтоплених восени будинків
Сім місяців без даху над головою. Родини, чиї будинки у вересні торік змила повінь, прийшли по допомогу до нового керівника Одещини. Після стихійного лиха тодішня влада обіцяла по 50 тисяч гривень на відбудову жител та по 5 тисяч на членів сімей за втрачене майно. Частину цих коштів розікрали. Тож поки прокуратура притягає до відповідальності чиновників і сільських голів, люди запитують: де їм жити?
Селище Березине Тарутинського району. Йому завдала найбільшої шкоди страшна вереснева повінь. В один день велика вода зруйнувала тут 50 осель. Накоїла лиха стихія в чотирьох районах області. Щоб допомогти мешканцям, держава надала 17 мільйонів гривень. Поділити їх мали спеціальні комісії, створені селищними радами. Саме там складали списки постраждалих. Люди мали отримати по 50 тисяч гривень на відбудову жител. Та ще по 5 на кожного члена родини - за втрачене майно. У Березиному ці гроші одержали не всі. Пані Марині дісталося лише по три тисячі гривень за знищені речі.
Марина Дінтю, мешканка селища Березиного:
- Списки подавал наш голова Березинского поселкового совета. Он говорит: это комиссия решила. Как соседи могли получить 50 тысяч и с другой стороны 50 тысяч. Я посередине, один уровень воды. Им, значит, комиссия решила, а мне - не решила.
Будинок медсестри Ганни непридатним до мешкання комісія визнала лише в січні. Проте через небезпеку руйнування жінка переїхала з оселі, щойно зійшла вода.
Ганна, мешканка селища Березиного:
- Мы живем у сестры. Я живу с 5 детьми. Это - двое старших, и есть еще трое маленьких. У нас стены валяться, с подпорами стоит крыша и стены уходят.
Тому зневірені люди приїхали до нового керівника області, адже певні - їхні гроші розікрали. Це підтверджує обласна прокуратура. У лютому розпочали чотири кримінальні провадження. Працівників місцевих рад та адміністрацій підозрюють у зловживанні службовим становищем і підробленні документів. Передусім, списків на отримання матеріальної допомоги.
Оксана Москаленко-Федоркова, керівник управління прокуратури Одеської області:
- До списків включались особи, які фактично не являлись членами сімей, які постраждали від стихійного лиха. Включались будинки, які не постраждали, включались особи, що не є громадянами України, що також є порушенням закону. По Тарутинському району сума незаконно отриманих коштів становить 126 тисяч гривень.
Хапким чиновникам загрожує до трьох років ув'язнення. Проте постраждалих людей цікавить інше: де взяти гроші на відбудову. Нова влада швидко надати допомогу не взмозі.
Олександр Остапенко, заступник голови Одеської облдержадміністрації:
- Это - государственные деньги. Они недоплачены еще. К слову говоря - программа не выплачена. Вряд ли будут деньги. Поэтому наше решение будет: какую-то часть денег заложить в и без того скудный областной бюджет, рассмотреть на бюджетной сессии в апреле и как-то социально поддержать этих людей.