Нагадати пароль | Реєстрація
Вівторок, 13 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Сорок днів жалоби

31 березня 2014, 20:36
Дата ефіру/події: Понеділок, 31 березня 20:36

Напередодні Україна поминала жертв кривавого розстрілу на Майдані. 103-є героїв Небесної сотні - хтось загинув на місці протистоянь, хтось помер у лікарні. Люди й досі несуть квіти на вулицю Інститутську, а побратими вбитих пригадують події двадцятого лютого.

20 лютого 2014-го. Цей день увійшов в історію України, як найкривавіший. Снайперські кулі тоді влучили в кілька сотень людей. 103-є загинули. Хтось помер на місці, хтось - у лікарні. Наймолодшому із загиблих було 17 років, найстаршому - 83.

Марина Борисполець, кореспондентка:

- Тут, на вулиці Інститутській, майже півтора місяця тому свистіли кулі та гинули люди. Нині українці це місце перейменували в вулицю Героїв Небесної сотні. Сюди приносять лампади та квіти. Так вшановують героїв.

Яскраве сонце й похмурі обличча. До місць розстрілу люди йдуть постійно. Багато хто й досі не пережив того, що сталося.  

- Я прийшла, я не можу, серце плаче, все плаче. Ці вірші, я не можу...

- Перший раз я прийшла до Майдану, перший раз, я тут зараз не живу, приїхала до мами в гості, в мене дуже болючі переживання, я не можу стримати сліз... 

- Когда смотришь фотографии, когда видишь эти баррикады, руками людей наших сделанные, не верится, что в мирное время могло быть такое.

Не можуть забути кривавих подій і самі майданцівці. Коли пригадують, як виносили з поля бою загиблих, дужі чоловіки не стримують сліз.

Анатолій Мусій, активіст:

- Щит короткий, ноги чіпляються за бровку, голова звисає, мовчить. Я впереше в житті побачив таке тіло, воно було не воскового кольору, а попелясто-сірого. 

Тим часом лікарі звітують: у Києві нині лікують 120-х поранених. Двісті - за кордоном.

Олег Мусій, міністр охорони здоров'я України:

- Близько п'ятнадцяти країн прийняли, на тих чи інших умовах, деякі державні програми мають, де лікують майданівців абсолютно безкоштовно і повністю за кошти уряду, або благодійних організацій, деякі країни просять кошти за лікування, хоча надають високоякісну допомогу - ну, наприклад, ізраїльські клініки.

Лікарі сподіваються, що більше ніхто з поранених під час протистоянь не помре. А люди наполягають, щоб Інститутську зробили вулицею пам'яті й нарешті перейменували - на Героїв Небесної сотні.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.