Як відновити довіру до українських судів
Відновити довіру до українських судів наступного тижня знову спробують народні обранці. Для цього планують ретельно вивчити всі судовы рішення, що стосувались акцій протесту протягом останніх трьох мысяців, а також звільнити голів і заступників усіх судів. Про цей йдеться в запропонованому законопроекті.
Цей судовий процес у січні обурив чи не всю країну. Сімдесятидворічного дідуся затримали 22 січня на вулиці Грушевського. Уже за кілька днів його звинуватили в організації масових заворушень та спричиненні тяжких тілесних ушкоджень беркутівцям.
- Вони кажуть, що ви були організатором масових заворушень.
- Я? Щоб її так ворушили на старість в гробу, як я когось заворушував.
Незважаючи на абсурдність звинувачень, Оболонський суд дав тоді дідусеві два місяці Сізо. Таких процесів з грудня по лютий були сотні. Тож народні обранці пропонують створити тимчасову слідчу комісію, яка вивчить усі рішення служителів Феміди, ухвалені з 21 листопада проти учасників зимових акцій протестів. За її висновками Вища рада юстиції вирішить подальшу долю суддів.
Юрій Дерев'янко, народний депутат України:
- Цей висновок є обов'язковий для розгляду Вищою радою юстиції і в конституційний спосіб Вища рада юстиції приймає рішення про звільнення судді за порушення присяги або притягує до відповідальності через вищу кваліфікаційну комісію суддів.
Втім, попередньо депутати хочуть замінити всіх членів Вищої ради юстиції й очільників українських судів.
Юрій Дерев'янко, народний депутат України:
- Цей законопроект передбачає звільнення з адміністративних посад всіх голів і заступників голів судів, ми знаємо, що і голови, і заступники голів судів в тій системі приймалися на посади тільки тоді, коли вони присягали на відданість тому керівництву, оточенню Януковича.
Депутати кажуть - саме очільники тиснули на служителів Феміди та вказували, які рішення ухвалювати. Ганна Бондаренко працює в Господарському суді. Справ проти майданівців не розглядала. Втім каже - вся судова система України працює за однією схемою: голова наказав - суддя зробив.
Ганна Бондаренко, суддя Господарського суду:
- Я можу на своєму власному досвіді сказати - що всі вказівки, які давали мені по справах, мені давало моє власне керівництво, при тому коли ти відмовляєшся виконувати ці вказівки, кажуть - ідіть на лікарняний, ми передамо справу іншому суді, чи йдіть у відпустку, ми передамо вашу справу.
Якщо ж служитель не послухається чи, не дай боже, поскаржиться, умови роботи стануть нестерпними.
Ганна Бондаренко, суддя Господарського суду:
- Єдине, що я добилася з цього - що мені перестали якимось чином давати спори, які мають якесь суспільне значення, і я розглядаю в три рази більше справ, чим судді моєї колегії. Ну, крім того, в мене немає періодично сенкретаря, тобто мені створюють такі умови, що я просто не можу фізично осягнути той обсяг роботи, який мені дають.
Тож наступним заходом судової реформи має стати обрання керівників судів самими суддями. Законопроект про повернення довіри до суддів розглядатимуть наступного вівторка. Попереднє голосування за пропоновані зміни було невдале - для схвального рішення не вистачило голосів.
Вернуть доверие к судебной власти практически невозможно и до тех пор, пока в судебной системе будут оставаться лица, компрометирующие её абсолютно, полностью и всесторонне, которые своими действиями фактически восстали против Конституции и законов Украины, а, следовательно – и против собственного народа.
Так, судья ЗАИКА НИКОЛАЙ НИКОЛАЕВИЧ из Высшего административного суда Украины, который при рассмотрении кассационных жалоб о перерасчете пенсий – систематически умышленно и грубо нарушает Конституцию и законы Украины. Он как ставленник и верный службист прежней власти Януковича-Азарова, единолично, причем юридически безграмотно, как по шаблону, штампует свои ухвалы об отказе в открытии кассационного производства, тем самым лишает, самые незащищенные, беднейшие слои населения Украины – пенсионеров – самого элементарного – допуска к правосудию! Строчит свои ухвалы судья ЗАИКА Н.Н., словно под копирку, которые абсолютно ни чем не обосновывает, при этом – всегда ссылается на одну и ту же статью (п. 5 ч. 5 ст. 214 КАС Украины – то есть, по его мнению, жалоба якобы не обоснована и для открытия кассационного производства по делу у него нет оснований…)… Только фамилии и даты в ухвалах ЗАИКИ Н.Н. разные! Вот такое, прямо скажу беззаконие и отношение к своим согражданам!.. Закономерный вопрос: зачем нам такой суд и такой судья как ЗАИКА Н.Н., который своими действиями явно подрывает авторитет судебной власти в Украине, уничтожает веру в торжество закона и справедливость?! Вне всякого сомнения, нам необходимо срочно избавляться от таких судей как Заика, а именно – увольнять их за нарушение присяги!.. И не только увольнять!.. А и привлекать… по всей строгости!.. Ведь Украина стремится в ЕС и с полной надеждой на то, что нас туда примут, только без таких судей как Заика Н.Н.! Иначе и быть не должно! Ведь униженные таким отношением так называемого правосудия пенсионеры будут вынуждены искать закона и правды уже в Европейском Суде по правам человека. Потому что у судьи ЗАИКИ Н.Н. до закона и правды достучаться практически невозможно! Вот Вам наглядный пример кандидата на публичную люстрацию!