Землетруси й повені - огляд катастроф
Човни стали основним видом транспорту в американському штаті Алабамі. Грози й зливи перетворили вулиці міст реґіону на суцільні річки. Підтоплені до півмільйона людських жител. Рятувальники визволяють мешканців і перевозять їх до тимчасових притулків. Чимало автомобілів зупинилися на залитих магістралях. Тож комунальникам доводиться працювати наднормово. Над сусіднім Міссісіпі промчав торнадо, який зруйнував десятки будинків. Відомо про 7-х постраждалих. Метеорологи кажуть - циклон просуватиметься на північ країни в бік Джорджії. Там вже посилили заходи безпеки.
***
Не ліпша ситуація в Південній Америці. Кілька провінцій на заході Аргентини під водою. Вже відомо про одну загиблу людину. Кілька тисяч людей евакуювали. На допомогу бранцям стихії доправляють армію та створюють координаційні центри. Маневрувати затопленими автошляхами вкрай складно. З огляду на це влада перекрила кілька магістралей. Допоки вода не почне спадати, не працюватимуть школи. Тимчасово зупинився громадський транспорт. Синоптики прогнозують погіршення погоди й радять місцевим пильнувати.
***
Велика вода випробовує на міцність Соломонові острови. Архіпелаг у Тихому океані затопило вихідними. Нині небайдужі доправили постраждалим перші партії гуманітарної допомоги. Через негоду загинули понад два десятки мешканців. Десятки тисяч утратили дах над головою. Тимчасові прихистки, якими стали школи, переповнені. Координатори бідкаються: потік біженців не меншає, а умов для комфортного розташування сімей та елементарних вигод немає. У столиці країни - місті Гоніарі - інфраструктуру пошкоджено найбільше. Там зруйновані трубопроводи й тепер без водопостачання 60 відсотків населення.
***
Потужний землетрус магнітудою 5.2 сколихнув південь Франції. Епіцентр поштовхів, зі слів сеймологів, був на 5-кілометровій глибині - за 50 кілометрів від Ніцци. Для цієї країни такі явища вкрай рідкісні. До екстрених служб під час природного катаклізму зателефонували більше півтисячі місцевих. Та минулося без жертв і постраждалих.