Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 14 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

На Харківщині відкрили другий фронт

16 квітня 2014, 23:08
Дата ефіру/події: Середа, 16 квітня 23:08

На Харківщині відкрили другий фронт. Якщо раніше реґіон мобілізувався тільки на північ - до Російської Федерації, то тепер друга лінія оборони пролягає на південному сході - з боку Донбасу. На всіх в'їздах в область - блок-пости. Польові дороги перериті ровами або перегороджені поваленими деревами.

На краю Ізюмського району тепер немов справжній кордон. Межу патрулюють з повітря й на землі.

- Задача - досмотр автотранспорта совместно с работниками милици. На предмет оружия, взрывчатки, запрещенных предметов, провозимых по этой трассе.

- Добрый день. Старший инспектор ДПС. Оперативные проводятся меропрития в Харькове и Харьковской области. Поэтому проверяем и останавливаем транспортные средства. Все в порядке? Багажник откройте, если не тяжело.

- Пожалуйста. У меня там картошка.

- Спасибо, закрывайте.

Володимир, водій:

- Та я тут рядом, із села! Надо - хай роблять. 

Блок-пост обладнаний за всіма вимогами вже немирного часу. Готовий зустріти і бешкетників, і військових у цивільному, і армійські підрозділи. Подорожні до прискіпливих людей з автоматами ставляться по-різному. Хтось дратується, хтось не розуміє - від кого ця лінія оборони. Олексій сам з бунтівного Слов'янська, привіз знайомих до Ізюма - на автовокзал, так швидше. 

Олексій, водій:

- Это ненормально. Кто на кого нападает - непонятно. Танки едут, БТРы. Вертолеты, самолеты - зачем?

Голова РДА показує карту:

- Нє, оті всі дороги, маленькі - вони просто заблоковані. Проїхати сьогодні в Ізюм неможна.

У голови Ізюмської райдержадміністрації на столі карта району. Любов Шамрай уважно стежить за подіями в сусідній Донецькій області й готується, в разі небезпеки, боронити межі Ізюмщини.

- Со сторони Барвєнково тоже 6 блок-постов. Відтіля в'їхати неможливо в Ізюм. Він в'їжджає, повертає і він знову натикається на наш блок-пост. Це самий мощний блок-пост. Тут же знаходяться війська. Якщо, наприклад, буде йти воєнна техніка, то вони розташовані так, що можуть стріляти - траса просматріваєтся.

Войовнича голова адміністрації зізнається: насправді її завдання - суто жіноче. Забезпечити солдатам лазню, ночівлю й гідне харчування. Для цього місцевий підприємець віддав свою польову кухню.

- А завтрак? Ми вже і снідання приготовили. Снідання одвезли. Зранку - з півчетвертого, щоб сніданок був. На обід сьогодні були зелений борщ, каша з м'ясом, на десерт - вибір: компот або чай.

- Десятки чотири. Ми їх не щитаєм. Скільки надо - стільки й буде. Робим та і все.

- А чо? Ви попробуйте цю кухню, на дворі! Це ж красота! Це ж не то, шо на плиті. З димком даже!

Головний постачальник провіанту - місцеве населення. Несуть останнє: консервацію, картоплю, навіть дрова й подушки.

Любов Шамрай, голова Ізюмської райдержадміністрації:

- Хтось несе палку колбаси, дві банки згущонки, компоти, огірки, помідори. З вузликами, в основному жінки. Що в кого є. Сьогодні церква сказала - ми зібрали продукти харчування. Міноборони в нас в лісах - туди відвезли. Бо Левківці, прийшли солдати - нам сказали: там на босу ногу в калошах. В них же єсть там якийсь пайок, сухий. Вони хочуть їсти. Я сказала: так, молоко, все, мед, що просять - населення дає.

А це - останній рубіж Ізюмщини. Село Червоний Оскіл. Там, за річкою - вже Донбас. Ззовні тут начебто звичайне життя. Проте люди тривожаться. 

Генадій Загоруйко, мешканець села Червоного Оскола:

- Все спокійно. Але так, напружено. Не розслаблено. Всі за єдину Україну. Я не можу сказати - 100 відсотків. Але більшість населення за єдину Україну.

В неділю, коли воєнізованого блок-поста ще не було, тут чергувала місцева самооборона. З того боку кордону, від місцевих дачників, надійшов тривожний сигнал.

Генадій Загоруйко, мешканець села Червоного Оскола:

- Вони поверталися до Донецька, позвонили, що 10 км звідси вони побачили автобуси із людьми. Молоді люди, по гражданке, але було 4 автобуса. Тому ми вирішили громадой. Ми вийшли на цей міст, перегородили його. Але автобусів не було. Стали живим щитом. В кого які були автомобілі. Готові були затримати.

Сільський голова розповідає: це - одне з перших поселень на території колись небезпечного Дикого поля. Люди тут - нащадки перших мешканців. Стримані, але суворі. Готові захищатися, та понад усе мріють, щоб війни тут не було.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.