Літній киянин звинувачує депутата в шахрайстві
До програми Свідок звернувся по допомогу 75-річний київський художник. Зі слів дідуся, його скривдив колишній районний депутат, а відповідальності за скоєне тепер уникає.
Ці картини - усе, що нагадує про безхмарне життя колись відомого у столиці художника. Після смерті коханої дружини в Петра Прокоповича не залишилося рідні. Чорну життєву смугу продовжили пограбуванням квартири й зникненням усіх документів. Без паспорта і пенсії дідусь подався в жебраки.
Петро Кливаденко, постраждалий:
- Я сидел на просячке - подаяние просил по улице Севастопольской. Вдруг останавливается машина. Петр Профьевич!- Это был Белинский - Поедем с нами! Начал меня осыпать золотыми обещаниями - я вам отремонтирую квартиру, я вам куплю мебель.
Після знайомства з поважним районним депутатом дідове життя пішло вгору. Йому справили новий одяг, у квартирі замінили сантехніку. А ще - кіно, ресторани та поїздки на дачу. Нечувану до себе увагу пенсіонер сприймав за належне - мовляв, нарешті в державі поважають старість! Щасливий сон тривав кілька місяців.
Петро Кливаденко, постраждалий:
- Он мне сделал паспорт в три дня и отвез меня на Чоколовку. Я зашел, подписал какие-то бумаги не глядя. Я же верил ему.
Акурат після спільного візиту до нотаріуса депутат зник, а разом з ним і нові дідові документи. Коли ж старий подався до міліції - почув невтішну новину.
Ірина Біба, помічник керівника Солом'янського РУ міліції м. Києва:
- Було відкрите кримінальне провадження за ст. 357 КК - викрадення документів. Вже коли почали розслідувати цю справу, з'ясувалося, що ця квартра уже належить не йому, а зовсім іншій людині.
Дідів обранець тепер представляє інтереси виборців в іншому місті. Журналістів не уникає, каже - приховувати йому нічого. Правда, за однієї умови - без телекамери. Розповів, що саме він умовив пенсіонера продати однокімнатну квартиру знайомому, бо на неї почали полювати шахраї. І лише його депутатське втручання перешкодило злочину. Згодом скандальну оселю придбав сам народний обранець. Він запевняє - старий житиме в ній стільки, скільки Бог відміряє. А ще обіцяє підтримувати пенсіонера матеріально.
- Чья это квартира сейчас, вы знаете или нет?
- Моя.
- Вы точно знаете? А документы у Вас есть на нее?
- Документов нету.
Натомість дідусь факт продажу власного помешкання категорично заперечує. Каже, ніяких покупців, тим більше грошей - у вічі не бачив. А ось юристи наполягають - щоби не вскочити у халепу з чужим майном, добросердий депутат мав би підписати з господарем інший документ.
Сергій Костира, правозахисник:
- Договір утримання. На протязі життя особу доглядають, після її смерті майно переходить у власність тієї особи, яка доглядала. Якщо ж буде встановлено, що особа, за 70 років якій, не усвідомлювала, який документ вона підписує, і право власності передала іншій особі знову ж не усвідомлюючи цього - це склад злочину, передбаченний ст 190 КК - шахрайство.
Хто правий, а хто винен в історії з дідовою квартирою - тепер мають з'ясувати правоохоронці. За перебігом розслідування резонансного провадження уважно стежитиме програма Свідок.