Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 14 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Світова спільнота допомагає Україні повернути вкрадені цінності

30 квітня 2014, 21:10
Дата ефіру/події: Середа, 30 квітня 21:10

Не лише словом, а й ділом. У Лондоні триває міжнародний дводенний форум, мета якого - допомогти Україні знайти й повернути розкрадені попередньою владою кошти. Окрім практичних порад, міжнародна спільнота готова підтримати Київ і грошима.

Два з половиною мільярди. Саме стільки з десятків мільярдів гривень, вивезених з країни колишніми урядниками, заблокували нині на рахунках закордонних банків. Як повертати решту награбованого й нелегально доправленого за рубіж за часів президентства Януковича - навчать теперішніх чиновників європейські та американські фахівці.  

Тереза Мей, керівник МЗС Великої Британії:

- Міжнародна спільнота зібралася тут, щоб запевнити українців: ми підтримуємо вас у цьому питанні, і маємо намір зробити все можливе, щоб повернути вам вкрадені кошти.

Генеральний прокурор України поскаржився іноземним колегам, що лише готівкою до Росії втікачі-високопосадовці вивезли мінімум 32 мільярди доларів. Перевірки та аналіз фінансових операцій колишніх можновладців, їхніх близьких і підконтрольних їм підприємств тривають. Імовірно, що за підсумками ревізій обсяги розграбованого українського майна зростуть.

Олег Махницький, генеральний прокурор України:

- Ці суми, з кожним днем розслідувань вони стають дедалі більшими. Коли суспільство обрало нову владу і коли було обрано нових керівників, коли ми прийшли, ми побачили, що казна є порожня, активи всі незаконно виведені, а органи правоохоронні повністю деморалізовані і криміналізовані.

Раніше кілька європейських держав, зокрема, Швейцарія, Австрія та Ліхтенштейн, заморозили рахунки багатьох колишніх українських політиків і підприємців з підозри в розкраданні та відмиванні грошей. До цього списку, наприклад, внесли самоусуненого президента Віктора Януковича, його сина Олександра та ще 18-ох екс-високопосадовців. Проте всі учасники Лондонського форуму добре розуміють складність пошуку й повернення вивезеного з-за кордону.

Тереза Мей, керівник МЗС Великої Британії:

- Безперечно, Велика Британія доклала чимало зусиль, щоб держави ЄС якнайшвидше заморозили активи окремих українців. І це лише перші заходи. Далі - копітка праця, яка може тривати дуже довго, навіть роками. Треба буде виявити ці активи і повернути їх туди, де вони мають бути - в Україну, її народові.

Генеральний прокурор США вважає, що така кількість грошей може відіграти велику роль у залагодженні економічних проблем, які постали перед Україною, попри всі намагання можновладців-корупціонерів їх приховати.

Ерік Голдер, Генеральний прокурор, міністр юстиції США:

- Чимало зусиль доклали до того, аби привласнити ці активи, відкрити банківські рахунки в різноманітних місцях. Та в нас є свої фахівці, котрі довели, що можуть здолати ці перепони і дістатися коштів. Ми непохитні у своєму бажанні досягти цього. Повернути українцям те, що в них вкрали.

Готові Сполучені Штати зарадити і своїми грішми - заявляє Генпрокурор США Ерік Голдер. Зокрема, Вашингтон надасть Україні два з половиною мільйони доларів. Їх мають витратити на технічну допомогу для повернення активів, розграбованих колишніми чиновниками.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.