Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 14 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

У Миколаїві триває рятувальна операція

13 травня 2014, 20:34
Дата ефіру/події: Вівторок, 13 травня 20:34

Під завалами миколаївського будинку надзвичайники знайшли ще одну жертву вибуху - мертвого чоловіка. Крім того, під руїнами на першому поверсі може бути мешканка. За рятувальними роботами спостерігає її мати. Уранці ж видобули вцілілу жінку. Щогодини на місці трагедії оголошували хвилину тиші. В одну з таких митей і почули з-під гори уламків крик. Бідолашну витягали півночі, нині вона в лікарні.

Всю ніч рятувальники розбирали завали зруйнованого вибухом будинку. Три поверхи висотки просто знесло.

- Я стояла на кухне, и такой толчок пошел, как землятресение. И я увидела дым за окном, и посыпались куски плит, я была на кухне и стала с дверного проема выходить. И с ребенком упала на пол. И сразу поняла - что-то случилось.

Уламки пошкодили майже весь третій під'їзд. Під руїнами опинилися люди. В перші хвилини після трагедії їх почали витягати сусіди.

Володимир, свідок:

- Я был внутри, вытаскивали людей, без травм только нижние этажи. До 6 этажа можно было через низ добраться, остальные - все сверху. Были парализованные люди, были бабушки. Всех, кого смогли - вытащили, наверное, человек восемь. Я не знаю, не считал, потому что в шоке были все. Собрались мужчины со двора, нас взрослых было человек 10, кто-то внутри работал. Я стоял здесь- лестничка маленькая.

Трьох людей вже рятувальники витягли мертвими. Щогодини вони оголошували хвилину тиші, аби почути тих, хто, можливо, живий. Ці спроби не були марними. Раптом з-під гори бетону на сьомому поверсі пролунав жіночий голос. Десять годин рятувальники розбирали уламки, аби дістатися бідолахи. Через отвір у будівельному смітті їй зробили укол морфію, щоб полегшити страждання. І ось майже об одинадцятій ранку 37-річну жінку визволили з бетонного полону. У Ірини опіки обличчя і, на диво, жодного переламу! Хоча мешканка пролетіла три поверхи, і на нещасну посипалися тони непотребу.

Сергій Лавриненко, керівник мобільно-рятувального центру:

- Очень сложно было. У нее голова находилась в духовке. Поэтому никак не могли определить, где конкретно она стоит. Она сама не могла определить, где она находится. Очень мужественная, когда она услышала нас, увидела свет, она работала в паре с нами. Была оказана помощь, противоожоговая терапия. Ее спасло то, что сложились конструкции трех этажей вроде шалаша. И вот эта духовка, она явилась амортизатором, стойкой, которая задержала три бетонные плиты.

Нині припускають, що саме чоловік Ірини спричинив вибух. Кажуть, він - самогубця. І навмисно відкрив газ у квартирі на десятому поверсі.

Олександр Савченко, в.о. керівника відділу УМВС України в Миколаївській області:

- Є підстави вважати, що мав місце виток газу і в результаті чого було здійснено цей підрив, основною версією, які ми можемо вважати, що мешканець цього під'їзду покінчив життя самогубством з використанням такого загальнонебезпечного способу.

Проте родичі чоловіка в цю версію не вірять.

Олександр Жула, родич постраждалої:

- Ирочка забрала Машу из садика, они созвонились, и Юра знал, что ребенок прийдет домой и останется с ним после обеда дома. То есть суицид - я вообще как бы не смотрю версию суицида, потому, что это скорее всего вытек просто газа.

Не ймуть віри, що вибух влаштований навмисно, і мешканці будинку. Люди кажуть: відчували запах газу за кілька днів до трагедії.

- Слышу запах газа, а 10-11 числа стоял горгаз возле нашего подъезда.

Вибухова хвиля дощенту зруйнувала 18 осель, понад сто людей утратили дах над головою. 

- Все документы в квартире, все в квартире осталось...

Декого з людей розмістили в готелях, хтось поїхав до родичів. Відомо, що для ліквідації наслідків трагедії з резервного фонду кабміну виокремили два мільйони гривень і триста тисяч надасть місто. Та поки що головне завдання - знайти тих, хто зник безвісти. До пошуку людей рятувальники залучили кінологів.

Сергій Бочковський, керівник Держслужби з надзвичайних ситуацій України:

- Нам надо отыскать пострадавших, есть вероятность того, что на данный момент необходима помощь людям, которые могут там остаться.

І вже надвечір під уламками рятувальники знайшли ще одне тіло - це чоловік. Отже, жертв вибуху вже четверо. Нині рятувальники шукають ще дівчину, яка, ймовірно, знаходиться під завалами на першому поверсі. Її мати пильно спостерігає за роботою надзвичайників. Доля ще чотирьох мешканців під'їзду також лишається  невідомою. Чи вони кудись поїхали, чи лишилися під будівельним сміттям  - з'ясують згодом. Рятувальники обіцяють розібрати завали до останнього камінця.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.