Нагадати пароль | Реєстрація
Вівторок, 26 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Скандал навколо "Доступного житла"

19 травня 2014, 22:54
Дата ефіру/події: Понеділок, 19 травня 22:54

Дешева рибка та гірка юшка. Що це народне прислів'я правильне - на власному досвіді переконалися кілька сотень киян. Люди взяли участь у державній програмі "Доступне житло", а тепер можуть опинитися на вулиці.

- Це в нас кухня майбутня.

Простора кухня, велика вітальня та дитяча кімната. Усе помістилося на омріяних кадратних метрах. Одне лихо - ця нерухомість жінці не належить, хоча й заплатила за неї. А все через державну програму, що привабила молоду сім'ю пільговими 30 відсотками від вартості. Задля придбання дешевого житла родину змусили покласти сімдесятивідстотковий внесок до банку.

Ганна, постраждала:

- Ми дізналися, що банк не виплачує наші кошти, які ми внесли, й не перераховує на забудовника. Банк каже, що через великий відтік депозитних коштів вони зараз не взмозі перераховувати наші кошти.

Що її родина може опинитися просто неба - стало для жінки справжнім шоком.

Ганна, постраждала:

- Але ж ми знаємо, що наші рахунки - це була цільова програма, вони не мали права використовувати ці кошти. Ми можемо залишитися і без квартири, і без грошей, і самі в боргах.

З інтернету Ганна дізналася, що таких, як вона, у столиці - сотні. Постраждалі від державних щедрот швидко зорганізувалися і прийшли до можновладців.

Іван, постраждалий:

- Люди вносили суми: якщо однокімнатна квартира - це в районі 350-400 тис, двокімнатна - 600-700 тис, трикімнатна в районі мільйона. Це громадянин налічними зібрав ці кошти - взяв кредит, одолжив у сусідів, у родичів, і віддав у банк. У мене безпосередньо зависає 180 тис гривень.

У Кабінеті Міністрів людей вислухали. І спрямували до Національного банку. От тільки там до них ніхто не вийшов.

- У нас будинок здається у грудні місяці, а багатьом уже будівельна компанія пред'являє претезії, що будинки готові. Але у зв'язку з тим, що кошти не внесені, компанія каже - раз така ситауація, ми ваші квартири продамо.

Після невдалої спроби домогтися правди у владних коридорах вкладники подалися до банку-боржника. Та тут на них теж не чекали. 

- Ну что говорят?

- Не хотят к нам выходить, вот и все.

Лиш після втручання журналістів Свідка представник фінустанови таки постав перед народом.

- Банк продовжує праціювати зі своїми клієнтами, в тому числі і з вами. Ми ні від кого не ховаємось. Будемо виплачувати біля 50 тисяч гривень. У перший день ми не змогли фізично це зробити. 

Коли за таких темпів виплат на рахунки людей повернуть майже 15 мільонів гривень, невідомо. Та ще й забудовник підганяє - мовляв, часу на придбання жител обмаль.

Ігор Кравченко, керівник департаменту будівельної компанії:

- Навіть без фінансування будемо робити все, щоби готовність була. Але гроші очікуємо. Тому що заборгованість достатньо висока.

Що ж робити в такій ситуації постраждалим, Свідок запитав у правознавців.

Сергіій Костира, правознавець:

- Зловживаючи довірою, змусили особу передати грошові кошти третій особі, яка фактично розпорядилася ними нецільовим шляхом і використала на свій росзсуд. Фактично це карний злочин, передбачений ст 191. ч 5 - розкрадання у особливо великих розмірах, а дії особи, яка направила пайовиків саме в той банк - це перевищення владних повноважень.

Тож вкладникам радять негайно писати заяви  до прокуратури. Мовляв, лише тоді придбані ними оселі забудовник нікому не продасть. А ще - всіма можливими способами тиснути на банк-боржник.

Максим Шкуро, депутат Київради:

- Нужно сделать элементарную вещь - приравнять эти деньги к депозитам. Либо признать их депозитами, либо другим законодательным актом прировнять их к депозитам. Тогда автоматически решается вопрос форс-мажоров. Сейчас мы обратимся к Верховному Совету, чтобы запустить этот вопрос по страхованию от форсмажора. Потому что банк любой может лопнуть.

Коли у справу втрутилися журналісти, фінустанова пообіцяла повернути левову частку заборгованого вже 20 травня.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.