Заплановані заходи убезпечення виборів
Результати виборів президента України міг знищити вірус. Але його вилучили й програмне забезпечення в Центрвиборчкомі замінили. Про це заявили в СБУ. У країні посилено готуються до майбутнього волевиявлення.
Готуватися до виборів нелегко - кажуть правоохоронці, бо ворог чатує. Напередодні на Дніпропетровщині СБУвці затримали групу з п'ятьох українців. Вони готували теракти в день голосування.
Валентин Наливайченко, голова Служби безпеки України:
- Вилучена значна кількість автоматичної зброї, вибухівка і головне - зупинена діяльність цієї групи.
Більш як 32 тисячі виборчих дільниць відкриються вранці 25 травня по всій Україні - обіцяють міліціянти. Утім, є винятки.
Микола Величкович, заступник міністра внутрішніх справ України:
- Лише в частині регіону Донецької і Луганської областей ми бачимо блокування діьниць, викрадення документації, печаток, а також викрадення людей, які є членами виборчих комісій і безпосередньо ряду голів цих виборчих комісій.
Генеральна прокуратура розслідує більш як два десятки правопорушень, спрямованих на перешкоджання виборчому процесу. Утім, проголосувати зможуть усі, було б бажання - кажуть у відомстві. Навіть мешканці буремного Сходу, на яких чекають в більш безпечних місцях. Про них громадян поінформовано заздалегідь. Скористатися правом зможуть і вояки.
Микола Голомша, заступник Генерального прокурора України:
- Передбачена мобільна можливість голосувати військовослужбовцям, голосувати за їхніми військовими квитками.
За виборами спостерігатиме майже тисяча фахівців ОБСЄ. Декотрі зголосилися поїхати в райони, охоплені сепаратизмом. Десятеро працюватимуть у Донецькій області, шестеро - в Луганській. До речі, тут процес волевиявлення охоронятимуть добровольці, бо місцевим міліціянтам вище керівництво країни не довіряє.
Микола Голомша, заступник Генерального прокурора України:
- Якщо у м. Донецьку є більше 2,6 тисячі правоохоронців, і 300-400 терористів тероризує населення, то ми можемо співвідношення трактувати, як небажання працівників міліції захищати свій народ. Керманичі області, виконавчої влади запрошують до участі добровольців - самооборону, які приймають присягу Україні, зараховуються до нацгвардії.
Загалом же на території України виборчого процесу пильнуватимуть майже 55 тисяч правоохоронців, з яких, до речі, 16 теж добровольці.