Мобілізованого на Схід патріота намагалися звільнити з роботи
В оригінальний спосіб віддячила Батьківщина своєму захисникові. Вже наступного дня після мобілізації на Схід чоловіка звільнили з роботи.
Електрика Олександра Луценка взяли до війська. Захисник Вітчизни ще не встиг попрощатися з рідними, як йому сповістили приголомшливу новину.
Світлана Луценко, дружина мобілізованого:
- В той же вечір, коли його мобілізували, позвонили з роботи, щоби він написав заяву на звільнення. Він відмовився їхати писати заяву. Але потім вияснилося, шо його все таки звільнили з роботи.
Чоловік від конституційного обов'язку не відмовився, тож наказ про звільнення за систематичні прогули наздогнав його вже на передовій. Таке знущання з українського вояка розбурхало його рідне місто.
Руслан Тригуб, представник Громадської організації м. Обухова:
- Особисто поїхав у РЕС наш Обухівський. Запитав, що за ситуація, що сталося? Відповідь мене здивувала дуже: ми з ним домовились. Коли він прийде, ми його знов візьмем на роботу. А зараз? Дружина, діти. Якщо, не дай Бог, з ним щось там трапиться? Вирішення проблеми яке?
Щоби домогтися правди, небайдужий люд зібрався під місцевою адміністрацією. Ще трохи, і пристрасті просто закиплять.
Микола Кукоба, представник Громадської організації м. Обухова:
- Згідно Закону, людина, яка призвана по мобілізації, має право на збереження робочого місця протягом року, посадового окладу і середнього заробітку. Всупереч цьому його було незаконно звільнено.
За сприяння місцевих урядників народний протест переміщається до зали засідань. Вже за кілька хвилин перед містянами - очільник міліції та прокурор. На імпровізоване віче поспіхом прибув і винуватець конфлікту. Тут-таки з'ясовують справжню причину звільнення вояка.
Олександр Родин, директор з персоналу ПАТ Київобленерго:
- Вопрос в одном. Есть Закон - нет формата его исполнения. Как выплачивать зарплату? Рубль, десять рублей, сто рублей? Мы тарифная организация.
- Гривня, полковник! Гривня! Ви не в Криму! Обленерго кому належить?
Тож поновлення на роботі українського солдата нині під великим питанням.
- Отмена приказа, она не решает вопрос, что дальше с ним делать? Вопрос станет, а где он был? Нету закона!
- Закон о мобилизации есть! Шо ви розказуэте!
- Я надеюсь, вы его читали?
- Ні Картонка, ні інші підприємтсва району не звільнили своїх людей. Тільки РЕС звільнило!
Провокаційні заяви ще більше роздратували народ. Тож спроба покинути віче закінчується для чиновника невесело.
- Вас громада не відпускає. Вибачте!
Поки роботодавець міркував про свою подальшу долю, Свідок спілкувався з юристами. Кажуть, таких випадків в Україні нині сотні.
Денис Шкіптан, юрист:
- Звертатися до судів і доказувати свою правоту з вимогою про скасування наказу про звільнення з роботи та поновлення на роботі із стягненням середньомісячного заробіітку. Відповідні документи військомату, розпорядження про мобілізацію - ці документи необхідно надавати і пояснювати, що особа з об'єктивних причин не була на робочому місці.
Кілька годин полону таки змусили чиновника схвалити невигідне рішення. Того самого дня Олександра Луценка поновили на робочому місці зі збереженням посадової платні й наданням усіх компенсацій.
Церкви - а н
ипостаси нашого ридного украинского народу - тривавае!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!