Бойові навчання курсантів Академії МВС
Захист блокпоста від нападу терористів, розгін агресивно налаштованих мітинґувальників, відбиття атаки на конвой. Під Києвом відбулися навчання курсантів Академії МВС.
Терористи, прикриваючись живим щитом з цивільних, атакують блокпост. Утім це не кадри реальних бойових дій з буремного сходу України. У хлопців сліпі набої, але ситуація - дуже актуальна в наш час. Майбутні правоохоронці відпрацьовують тактику дій у різних умовах. Для юнаків при погонах такі навчання не за новину.
Євген, курсант Національної академії МВС:
- Такі навчання проходять щороку в цій академії, це як підведення підсумків за рік, що ми там вивчили.
Викладачі зазначають: до цього року відбиття нападу на блокпост не було у плані навчань. Та зміни привносять умови сьогодення. І набутий досвід, можливо, допоможе врятувати життя в реальних обставинах.
Дмитро Гуртовий, керівник кафедри Національної академії МВС:
- В связи с этими событиями изменилась учебная программа, тематические планы, куда мы непосредственно добавили боевую службу на блокпосту, зачистку в городе, ведение боевых действий в городе.
Під вибухи шумових гранат курсанти відпрацьовували і розгін агресивно налаштованих демонстрантів. Попри юний вік, майбутні правоохоронці не розгубилися й діяли професійно.
Професійно впоралися й сапери. Зокрема - нейтралізували вибухівку. Щоб мінімізувати ризик для життя правоохоронця, допоміг спеціальний робот.
Керівники навчань кажуть - це не показовий виступ перед десятками телекамер і журналістами, а реальна підготовка майбутніх правоохоронців до дій в екстремальних умовах, які диктує нинішній час.
Сергій Чернявський, в.о. першого проректора Національної академії МВС:
- Знань, ви знаєте всі, ну будь-яка професія переконує людину, що знання - це добре, але потрібний досвід, потрібне знання життя, потрібна певна професійна майстерність, яка досягається вже на практиці, шліфується, відшліфовується, скажемо так.
Окрім того, з майбутніми правоохоронцям працюють психологи. Адже сильний моральний дух - запорука успіху будь-якої спецоперації.
Сергій Чернявський, в.о. першого проректора Національної академії МВС:
- У нас є відповідні фахівці для цього, намагаємось формувати установку і психологічну стійкість до екстремальних ситуацій. Бо ви сьогодні розумієте, що особливо, от ви питаєте про східні регіони, всі працівники міліції, всі правоохоронні служби там діють в екстремальних, в надзвичайних ситуаціях.
Попри напружену ситуацію у країні, правоохоронці переконують - охочих поповнити в майбутньому лави не тільки не поменшало, а в рази побільшало.