Рада вимагає розслідування загибелі літака в Луганську
Комісія Міноборони, що розслідує збиття літака Іл-76 в Луганську, відзвітує керівникові відомства за два тижні - 2-го липня. Про це заявив її очільник Іван Руснак. Ще за два дні свої висновки щодо причин авіакатастрофи, в якій загинули 49 людей, оголосить парламентська комісія.
Трагедія на Луганському аеродромі сталася вночі проти чотирнадцятого червня. Тоді терористи збили транспортного літака, що приземлявся. Серед загиблих - 40 військових і 9 членів екіпажу. Хто й чому дозволив ІЛові-76-у летіти на Луганське летовище, зусібіч оточене бойовиками - це головне питання, відповідь на яке хочуть почути як армійці, так і депутати.
Сергій Куницин, член депутатської комісії з розслідування причин катастрофи:
- Мы хотим отследить по цепочке, кто давал команды на то, чтобы летели эти самолеты, и были от командующих родов войск и тех, кто туда посылал солдат.
Заступник міністра оборони прізвищ не називає, лише посади.
Іван Руснак, заступник міністра оборони України:
- Рішення приймалось у штабі АТО, керівник штабу? Да. Антитерористичної операції? Да.
А ще в Міноборони розповідають: попри попередження про небезпеку, в небо того дня підняли три транспорти.
Іван Руснак, заступник міністра оборони України:
- Перший літак здійснив посадку штатно, другий літак під час заходу на аеродром в Луганськ на висоті 400 м зазнав катастрофи.
Третій - приземлився в безпечному місці. Не менш важливе питання, яке ставлять депутати - чому усі літаки прямували без супровіду гелікоптерів.
Сергій Куницин, член депутатської комісії з розслідування причин катастрофи:
- Любой боевой вертолет в Афгане, если садился такой ИЛ-76, подымались две пары МИ-24 бронированных, где по два человека экипаж, даже если выпускалась ракета, у боевого вертолета была задача прикрыть бортом: или погибнет два вертолетчика и один вертолет, или погибнет 50 человек, а вот почему это было допущено, что летели голые борта, вот мы хотим разобраться и понять.
Втім, на камеру заступник міністра оборони на засіданні депутатської комісії на це запитання не відповів. Утримуватиметься від коментарів до 2 липня, поки своїх висновків не доповість міністрові оборони комісія відомства. Тоді ж інформацію нададуть депутатам.
Іван Руснак, заступник міністра оборони України:
- Одне із питань, яке ми вивчаєм - це оцінка управліньских рішень, починаючи від штабу АТО і командування повітряних сил, генеральний штаб, штаб бригади самої, будуть матеріали узагальнені, вам буде надана інформація.
Поки ж триває розслідування, з посади вже усунули очільника головного оперативного управління Генштабу збройних сил Олександра Шутова. Своє дізнання розпочала й Генпрокуратура. Кримінальне провадження відкрите за фактом недбалого ставлення до військової служби з боку армійського керівництва та штабу АТО.