Прикарпаття самотужки споряджає вояків
На Прикарпатті люди самотужки купують військовим бронежилети. З миру по нитці, але бійців таки одягають за потребами воєнного часу.
Їх п'ять сотень. У цій військовій частині з них готують мотострільців і снайперів.
- Хто ви?
- Снайпер.
- Що ви робили?
- Розминалися.
- Ви готові їхати на схід?
- Ми для цього тут.
Більшість хлопців - добровольці, самі записалися до армійських лав. Вирушити в гарячу зону треба було ще на початку червня. Проте, не поїхали - адже батальйон не мав ні шоломів, ні бронежилетів. Де понад два мільйони гривень, які надала область на закупівлю спорядження, невідомо.
Ігор Павлюк, Івано-Франківський обласний військовий комісар:
- Це нехай озвучує той, хто ці гроші збирав, я констатував той факт, що необхідно зробити, але мене, нажаль, не чують.
Купити амуніцію воякам вирішили всім миром. Гроші збирали люди з навколишніх сіл.
Юрій Куцанюк, громадський активіст:
- Ми закупили медикаменти, приїхали узнати, скільки коштує бронежилет і де купити, ми зібрали 170 тисяч і хочемо купити бронежилети, нам не треба пушечного м'яса.
Та навіть за наявності грошей одягати солдатів в Україні - не просто.
Зеновій Шкутяк, меценат:
- Сьогодні дійсно є проблема, де купити ці речі, ніби є пропозиція, але коли конкретно переводимо гроші, ось 2 неділі пройшло, перевели гроші, починається комплектація. Я так зрозумів, що в Україні на промисловому рівні не освоєно виробництво бронежилетів, каски видають, як у другу світову війну, бляшані, їх також не вистачає.
Зараз у батальйоні є сто бронежилетів. Командири обіцяють - під кулі без засобів захисту нікого не посилатимуть.
Юрій Вороновський, заступник Івано-Франківського обласного віськового комісара:
- Іде інформація, що всі будуть нести службу, але хтось повинен відпочивати, хтось готуватися нести службу, той, хто буде нести службу, буде в бронежилетах, на блокпосту несе службу 10, до 30 чоловік.
Бронежилети - четвертого, найвищого ступеня захисту. Вартість одного - понад 5 тисяч гривень. Виробник - вітчизняний. Окрім того, тепер у бійців досить і різноманітного армійського начиння.
Юрій Вороновський, заступник Івано-Франківського обласного віськового комісара:
- Для магазинів, фляжка, фонарик, підсумок для гранат, це для евакуації, якщо ранений, його можуть занести в санітарну машину.
Олександр Киюк, доброволець:
- Добре, комфортно, морально вже краще.
Щоб підтримати моральний дух бійців, жилети освятили. Ще воякам подарували гуцульські обереги. Команди вирушати на Схід хлопці чекають з дня на день.