Нагадати пароль | Реєстрація
Четвер, 1 жовтня 2020
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

З краматорського дитбудинку "Антошка" вивезли 35 дітей

1 липня 2014, 21:30
Дата ефіру/події: Вівторок, 1 липня 21:30

Їх таки евакуювали. З Краматорського будинку "Антошка" вивезли до Харкова вихованців. Малюки віком від 2-х місяців до 4-х років - переважно сироти, до того ж - потребують особливого догляду: багато з них мають вади розвитку. Про порятунок дітей дивіться в наступному сюжеті.

Вивезти дітей із зони бойових дій було непросто. Як свідчить персонал будинку, бойовики категорично не погоджувалися віддавати малюків до Харкова. Наполягали на евакуації в Росію до Ростова. Погрожували вихователям розправою. Та вихованців таки вдалося забрати з небезпечного місця. 35 сиріт. У багатьох - вроджені або хронічні хвороби.

Це вже поза межами зони АТО, на території Харківської області. Сюди малечу з Краматорського дитячого будинку "Антошка" привозять невеличкими групами, заради безпеки.

Василь Хома, заступник керівника Харківської облдержадміністрації:

- Мы их сейчас везем в Изюм, а из Изюма - в Харьков, в детский дом, чтобы дети содержались в нормальных условиях и были обеспечены соответствующим уходом. Потому что это проблемные детки.

На трасі, на межі з небезпечним Донбасом, на малюків чекають швидкі з медиками й персоналом дитячих будинків. Кожного вихованця обережно передають із рук у руки.

Ігор Балута, керівник Харківської облдержадміністрації:

- Первичный осмотр был прямо здесь, в машинах скорой помощи. Далее в Изюмской районной больнице они были комплексно обследованы.

В Ізюмській районній лікарі - своєрідний перевальний пункт. Тут малюків обстежують, годують, заспокоюють. Вони мають звикнути до нових облич навколо себе, переконатися, що немає небезпеки. Попереду - довгий шлях у Харків.

У Харкові їх прийняли 4 дитячі будинки. Три звичайних і один - спеціалізованний, де виховують малюків із вадами розвитку й тяжкими захворюваннями.

Роман Мараб'ян, керівник спеціалізованого Будинку дитини №1 м. Харкова:

- Мы распределили малышей. Мы подготовили места, подготовили-продумали дополнительное питание, медикаменты. После первичного осмотра я хочу снять шляпу перед коллективом краматорского дома ребенка. Перед главным врачом, перед персоналом. Все дети чистые, все дети ухоженные. У всех глазки хорошие, если так можно сказать о сиротах.

Дивіться також

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини