Нагадати пароль | Реєстрація
Неділя, 17 лютого 2019
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Одеські медики повертають в стрій вояків АТО

16 липня 2014, 22:00
Дата ефіру/події: Середа, 16 липня 22:00

Понад семистам пораненим у зоні АТО вже надали допомогу в Південному військово-медичному центрі в Одесі. Медики кажуть - роблять усе, аби поставити на ноги постраждалих бійців. І ті після лікування повертаються на передову. Проте, констатують хірурги, уражених не меншає, і ушкодження що день,то тяжчі.

Роман - резервіст із Миколаївщини. Під Сніжним його бригада потрапила в засідку. Куля снайпера роздробила хлопцеві коліно.

Роман Кідон, солдат аеромобільної десантної бригади:

- Начали нас обстрілювати з трьох напрямків. Ми висадились, почали отстрелюватись. Бой ішов два часа. Допомогли вертушки, звісно, прийшли. За дві із половиною години вертольоти наз забрали і привезли у польовий шпиталь.

Загалом по шпиталях Роман уже місяць і три дні. В Одесі йому зробили складну операцію на нозі. З командиром рідного підрозділу іноді зв'язується телефоном. Каже: товаришам украй тяжко.

Роман Кідон, солдат аеромобільної десантної бригади:

- Раньше-то їх обстрілювали з мінометів, а сейчас і Град, з усіх видів зброї.

Військові лікарі стверджують: змінились і рани. У більшості, як у Романа, уражені кінцівки. Проте, значно додалося тяжких комбінованих ушкоджень.

Михайло Каштальян, головний хірург Південного військово-медичного клінічного центру:

- Много и травм нейрохирургических. Вот, к сожалению, мы вчера приняли борт: есть травмы с перерывом спинного мозга. И глаза потеряли люди. Очень сложные ребята есть. Есть сочетающиеся травмы: когда грудная клетка и брюшная пострадала, плюс скелетная травма.

Окремо в зоні АТО працює польовий підрозділ Одеського шпиталю. Лікар-анестезіолог, член мобільної медичної групи, повернувся в рідне місто зі скалковою раною голови після мінометного обстрілу. Каже: там на місці рахувати постраждалих не встигали.

Всеволод Павленко, лікар-анестезіолог:

- Нас там 7 человек медиков. Три врача, две медсестры и два водителя. Обстрел идет каждый день, по три-четрые раза на день. Це були десятки поранених та вбитих. Дуже багато.

Наразі у шпиталі в Одесі 71 поранений. Двоє в тяжкому стані. Від початку АТО виписали вже 45 вояків. З них лише трьох комісували. Інші після відпустки мають повернутися на службу.

Юрій Сахно, заступник керівника Південного військово-медичного клінічного центру:

- Основной наш постулат - это построить в строй раненого, возвратить. Они уже стоят один, тот, кто побывал  под огнем, троих, которые только слышали и видели. Совершенно другая специфика на поле боя. Он знает, как себя защитить и своего подчиненного.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини