Скандал у престижному столичному ліцеї
Дистанційне навчання у школі! Таке можливо - довели у Кловському ліцеї у столиці. Правоохоронці підозрюють адміністрацію закладу в тому, що видавала атестати випускникам, які на уроки навіть не ходили. Нині міліціянти вилучали документацію у приймальні.
Олена Ткаченко, журналістка:
- Один з найвідоміших закладів, просто у центрі столиці, де навчаються діти заможних батьків - Кловський 77 ліцей - у центрі скандалу. Нині тут сила силенна правоохоронців. Дирекцію закладу звинувачують у корупції, хабарництві і підробці документів.
Напередодні нового навчального року адміністрації ліцею згадали гріхи минулого.
Ігор Мірошниченко, народний депутат України:
- Є підозра, що директор Кловського ліцею за хабарі робила документи про закінчення ліцею і отримання атестату про середню освіту дітям доволі впливових заможних батьків, діти по року, півроку були відсутніми в Україні, жили в Швейцарії.
На доказ слів народний депутат демонструє довідку Державної прикордонної служби. Тут інформація на кількох старшокласників елітного закладу. Ось приміром, 17-річний Марко - з серпня 2013 по липень цьогоріч в Україні не з'являвся. Тобто фактично тут не навчався, але таки отримав у столиці атестат. Чи це й справді так - до навчального закладу з ухвалою суду на вилучення документації йдуть правоохоронці.
- А що з директором, відчиніть, будь-ласка, двері. Де Співакова Інна Борисівна?
- Вона зайнята, в неї робочий день.
Директорку зрештою знайшли - в кабінеті заступника. Для неї візит правоохоронців став несподіванкою. Очільниця елітної школи піддає сумніву оригінальність судової ухвали!
Інна Співакова, директор Кловського ліцею №77:
- Я просто не знаю, наскільки це правильно, компетентно.
- Це ухвала суду, з гербовою печаткою, обов'язкова до виконання.
Собі на підмогу жінка теж викликала… міліцію. З'їхалися самі полковники!
Володимир Соцький, заступник керівника Печерського РУ міліції м. Києва:
- Було просто напросто повідомлення про те, що невідоми в балаклавах увірвалися до навчального закладу, через що ми і приїхали сюди.
- Даже полковник в школу приїжджає?
- А що тут такого, що, полковник не людина, чи що?
Ба більше - до навчального закладу приїжджає особисто керівник головного міліційного управління столиці. Утім, протизаконного тут не побачив.
Олександр Терещук, керівник ГУ міліції м. Києва:
- Там відбувається законно, є слідчий, видаються документи, є виємка, які документи, я не скажу, тому що є слідчі, але сьогодні ввечері заслухаю цю справу.
Та навіть після цього директорка заперечує свою вину.
Інна Співакова, директор Кловського ліцею №77:
- Це якась нісенітниця, взагалі існують певні форми, індивідуальне навчання, екстернат.
- У вас є такі учні?
- Ні, у нас поки не було таких учнів.
Боронять адміністрацію школи і в батьківському комітеті. Мовляв, цей рік для школярів ліцею, що розташований у центрі столиці, був не простий… через революцію на Майдані.
Надія Михайлівна, голова батьківського комітету:
- Коли тут стояв Беркут, віталися доброго ранку, йшли у школу, але всі ходили у школу, хто ходив, хто ні - ми намагалися пристосовувати до ситуації, може, там хтось по вебкамері здавав в 10-му класі, я не знаю.
Утім, факти свідчать про інше. Знімальній групі Свідка таки вдалося зняти класні журнали учнів-прогульників, про яких ідетьсяй в довідці Державної прикордонної служби. Коли їх не було у країні, їм виставляли оцінки!
- О, фантастика! Виявляється по Антону Пригодському - 5 січня 14 року він виїхав рейсом улюбленим дітей олігаріхів Київ-Женева до Швейцарії, а повернувся до Борисполю за свідченнями тільки 16.07, тобто півроку Антон Пригодський був відсутній, а він отримував оцінки, от журнал є, всі свідчення.
Після вивчення всіх документів міліціянти передадуть справу до суду. Якщо підозри підтвердять, то директорці Кловського ліцею загрожуватиме до 5 років позбавлення волі, а атестати про здобуття середньої освіти школярів анулюють.