Нагадати пароль | Реєстрація
Вівторок, 26 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Хто стоїть за закупівлями негідних бронежилетів

28 серпня 2014, 21:18
Дата ефіру/події: Четвер, 28 серпня 21:18

Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження проти чиновників Міністерства оборони. Ті, нібито, закупили неякісних бронежилетів аж на 71 мільйон гривень. Захист виявився таким, що не відповідає тактико-технічним вимогам. Як наслідок - щонайменше 67 бійців у зоні АТО дістали поранень, зокрема й смертельних.

Вони захистять бійця від пістолета Макарова, автомата Калашникова і снайперської гвинтівки. Так вихвалюють бронежилети українського виробника Темп-3000 експерти з Міноборони. Ще наприкінці червня спорядження випробовували на стрільбищі в Київській області перед десятками телекамер. Ось у руках вояка автомат Калашникова. Відстань 20 метрів. Три постріли. На захисній пластині ледь видно цятки від куль.

- Пуля, когда попадает в бронепластину, ее стальной сердечник крошится на мелкие элементы.

За кілька місяців до червневих стрілянь Міноборони закупило 17 тисяч цих бронежилетів на 71 мільйон гривень. Зокрема, моделі Корсар-4 без захисту шиї та Корсар-3-1-4 - без прикривання горла й паху. Журналіст-розслідувач Юрій Ніколов каже - темпівське спорядження чомусь одразу стало улюбленим військових чиновників.

Юрій Ніколов, журналіст-розслідувач:

- Фірма Темп 3000, яка є виробником бронежилетів Корсар, чомусь стала одразу улюбленою компанією Міноборони. Армія замовляє бронежилети виключно у них.

Амуніцію одразу доправили в зону АТО. А вже за деякий час з'явилися невтішні новини зі Сходу. Щонайменше 67 бійців, які були в цих бронежилетах, поранені. Декотрі смертельно.

Віталій Андронатій, директор департаменту Міністерства оборони України:

- Ті поранення грудної клітини, які знаходяться в нас, вони всі були в бронежилетах. Поранення в шию всього лиш два відсотки, поранення в пах 3,6 відсотки.

Проте, кожен відсоток - це скалічені або загиблі чоловіки. Тож закупівля 17 тисяч темпівських бронежилетів зацікавила Генеральну прокуратуру. Згодом відомство сповістило результати перевірки. Спорядження не відповідає тактико-технічним вимогам.

Юрій Бойченко, керівник прес-служби Генеральної прокуратури України:

- Більше того, при прийнятті і виготовленні бронежилетів заявленого четвертого класу захисту вони на відповідність чинним законодавством стандартам захисту людини від ураженням вогнепальною і холодною зброєю та уламками ручної гранати належним чином не перевірялись. Усі комплекти бронежилетів отримали наскрізні пробиття.

У Генеральній прокуратурі чиновників Міноборони, які стоять за закупівлею цієї амуніції, називати не хочуть. Утім, у мережі з'явилися документи, в яких підписи конкретних посадовців. Один із них - заступник міністра оборони Олександр Ліщинський.

Юрій Ніколов, журналіст-розслідувач:

- Гадати не хочеться, чи буде відповідати конкретно пан Ліщинський, чи буде відповідати пан Коваль, який вже не во міністра, але саме він починав цю епопею з бронежилетами Темпа.

У Генеральній прокуратурі твердять: нині провадять розслідування і винних обов'язково притягнуть до відповідальності. А ось почути позицію Міністерства оборони з цього приводу журналістам Свідка не вдавалося продовж двох з половиною тижнів. Саме стільки ми чекали відповідь на офіційний інформаційний запит. Врешті нам вдалося виловити керівника прес-служби відомства Богдана Сеника.

Богдан Сеник, керівник управління Міністерства оборони України:

- Дані бронежилети, які закуповувались Міноборони, відповідають усім заявленим характеристикам і нормам держстандарту, і вони пройшли всі випробування.

Тим часом експерти кажуть: треба покарати тих, хто придбав бронежилети не за призначенням. Адже додатковий захист шиї та паху обов'язково має бути, наприклад, для військових, які стоять на блокпостах. 

Юрій Бутусов, експерт:

- Но отвечает за это кто? Фабрика Темп или тот, кто ей это заказал и заплатил за это госденьги? Прежде всего должны отвечать те, кто отдал деньги государства. Не уволены заместители министров, не уволены начальники департаментов. Минобороны надо реально сокращать на 50, на 70, 80 процентов в условиях войны. Сразу же! Освободили кабинеты, встали, вышли!

Дати лад в Мінобороні закликає й Кабмін. Арсеній Яценюк твердить - відомство не використало і половини бюджетних грошей, призначених на АТО. Допоки на Сході гинуть солдати, які не мають техніки і захисного спорядження, військові чини чомусь притримують гроші. Навіщо - питання відкрите.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.