Нагадати пароль | Реєстрація
Вівторок, 26 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Зброя для армії - складні шляхи забезпечення

11 вересня 2014, 23:56
Дата ефіру/події: Четвер, 11 вересня 23:56

Купити демілітаризовану техніку з рук чи підібрати на полі бою - так добровольчі батальйони забезпечують себе тим, що вже тривалий час просять у Міноборони. Водночас у мережі з'являється чимало нарікань на те, що саме відомство продає військове спорядження замість постачати на фронт.

Цей БРДМ 79-го року випуску незабаром рушить у центр бойової підготовки на Одещині. Добровольців там навчатимуть військової справи.

Марк Гордієнко, представник Ради громадянської безпеки м. Одеси:

- Эта техника, плюс еще мы размышляем по поводу другой техники, будет в этом военно-патриотическом лагере осуществлять свои функции. Плюс будет использована в доставке нашей гуманитарной помощи. Она находилась в частном владении. Мы ее просто выкупили, отремонтировали.

Такі машини через оголошення вишукують і для фронту. Втім, це не бойова техніка, а демілітаризована.

- Демілітаризована техніка - це, грубо кажучи, наприклад, яка-небудь бронемашина, з якої знятий кулемет.

Проте майстри в добровольчих батальйонах модернізують таку броньовану техніку вже для фронту.

Ярослав Бабич, керівник мобілізаційного центру батальйону Азов:

- Наприклад, БРДМ, або ще вона називається "машина хімічної розвідки", останній раз була придбана нами за 12 тисяч доларів. Це в той час, коли до війни її можна було придбати в хорошому стані за 20 тисяч гривень. Тобто попит обумовлює пропозицію.

Здобути ж бойову техніку добровольці намагаються у ворога - підбирають на полях те, що він покинув. Зокрема так вояки Азову захопили танка.

Ярослав Бабич, керівник мобілізаційного центру батальйону Азов:

- Його треба відремонтувати, і ми зокрема зараз здійснюєм набір екіпажу для цього танку.

На запитання, чи можна в Україні купити бойову техніку, в Азові твердо відповідають - ні. Інформація про те, що Міноборони ліворуч і праворуч збуває спорядження, яке мали б доправити добровольчим батальйонам, з'явилася в кількох ЗМІ. Військове відомство нібито наторгувало 84 мільйони гривень. Втім, його чиновники запевняють - за 2014 рік нічого не продали.

Юрій Повх, радник міністра оборони України:

- Що стосується БРДМів, то минулого року їх було продано 8 одиниць, цього року вони не продавались. Так само є неправдивою інформацією що начебто продавалися Камази, в 2013-14 році не було жодного контракту щодо реалізації Камазів, що знаходилисьб на балансі Міноборони.

Те, що продавали, є так званим надлишковим майном. Його перелік визначає урядова постанова, терміну дії якої в серпні не продовжили й заборонили Мінооборони збувати будь-що.

Валерій Гелетей, міністр оборони України:

- З першого мого дня, з 4 липня я заборонив будь-яке відчуження, ви не знайдете, будь-яке відчуження Міністерства оборони, починаючи від незначних речей.

Втім, чому це зробили лише в серпні - питання риторичне. Що і кому Міністерство оборони продавало ще з двотисячного року - вивчає Генпрокуратура.

Віталій Ярема, генеральний прокурор України:

- Ми розслідуємо одне загальне кримінальне провадження, в рамках якого досліджуємо діяльність міністрів оборони, в тому числі двохтисячних років, починаючи з 2001, 2003, коли найбільша кількість продавалась військового озброєння. Якщо це військовослужбовець, то він попадає під військові злочини, якщо це керівники підприємств Укроборонпрому, бронетанкових заводів, ви знаєте, що у нас є провадження по Київському, Львівському заводах, то це посадові злочини.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.