Продовження гучної історії з Кловським ліцеєм
Мертві душі у столичній гімназії! Керівництво навчального закладу нараховувало зарплатню ненаявним працівникам, а гроші клало у власні кишені. Кримінальне провадження за цим фактом розпочали у прокуратурі Києва. Сфера освіти за рівнем корупції - на третьому місці, після медицини й Державтоінспекції - такі підрахунки фахівців. Проте карати хапуг ніхто не поспішає. Приміром, як у ситуації з Кловським ліцеєм.
Двоє двірників, прибиральниця й різнороб серед інших працювали в одній зі столичних гімназій. Утім, тільки на паперах. Ці вакансії були за мертвими душами, зарплатню яких - а за рік це 33 тисячі гривень - у свої гаманці клало керівництво. Про факт корупції в навчальному закладі Дарницького району заявила столична прокуратура. Утім, розповісти більше про посадовий злочин правоохоронці відмовилися. Мовляв, не на часі. У відомстві вже не вперше відмовляють Свідкові в коментарях. Так було й зі справою Кловського ліцею.
Сергій Юлдашев, прокурор м. Києва:
- Приходьте або звертайтесь письмово, я прокоментую, це мій приватний номер телефона, вибачте.
До прокурора Києва журналісти НТН звернулися з питанням - чому закрили провадження проти адміністрації елітного навчального закладу. Директора й заступників підозрювали в підроблянні документів і хабарництві. Подейкують, що за гроші вони видавали атестати дітям, які інколи жодного дня протягом року не були в ліцеї. Про це Свідкові розповіли викладачі, яких змушували не ставити пропусків учням, а то й писати за них контрольні роботи.
Викладач Кловського ліцею №77:
- Оценки заставляли ставить только хорошие, это 10 и выше, контрольные я не писала, но были учителя, которые писали, и пишут, и будут писать.
Оперативний співробітник Печерського РУ міліції м. Києва:
- Із 7 учнів 5 учнів не навчались, не перебували в Україні, не в навчальному закладі, а в Україні від півроку до року.
Про це є інформація Державної прикордонної служби. Приміром, один з учнів був у Женеві, а оцінки тут у Києві в цей час отримував відмінні. Ці порушення правоохоронці розпочали розслідувати влітку цьогоріч. Встигли вилучити докази - класні журнали. Та кримінальне провадження раптово закрили. По пояснення Свідок пішов до генерального прокурора України.
Віталій Ярема, генеральний прокурор України:
- Під що підпадали дії вчителів, які вносили неправдиві дані в журнали, вони не підпадали під кримінальну відповідальність, тому що журнали не являються документом офіційної звітності, документ - це паспорт, підробка водійського посвідчення, а журнал - це не є офіційний документ. З'ясували, що там є порушення дисциплінарні, які відносяться до компетенції Міносвіти.
Знімальна група звернулася й до Міносвіти.
Сергій Квіт, міністр освіти й науки України:
- Я чув про це, це непорядок, якщо дійсно таке є і люди були відсутні, це я може просто сказати, якщо люди були оформлені, що вони знаходяться в класі, а вони були за кордоном - це, звичайно, злочин школи, це компетенція міської влади.
Й дійсно - посадовий злочин персоналу навчального закладу нині розслідує столичний Департамент освіти. Та робота фахівців блокована, бо в школу з міліції ще не повернули вилучених класних журналів, які, до речі, для освітян таки є офіційним документом.
Олена Бохно, керівник відділу Департаменту освіти Київської міськдержадміністрації:
- Це документ, який має зберігатися у навчальному закладі багато років, він є офіційним документом, тому що там відмічається не тільки присутність дитини на уроці, не тільки рівень знань, але й вчителі записують тему уроки, домашні завдання, це підтвердження того, що учитель провів урок.
Якщо інформація журналів і Прикордонної служби не збігатиметься, винуватим загрожує догана, або й звільнення. А ось з приводу атестатів, що їх могли видати школярам на підставі неправдивих даних, алгоритм дій Департаменту невідомий.
Олена Бохно, керівник відділу Департаменту освіти Київської міськдержадміністрації:
- Я таких прецендентів не мала. Це буде залежати від результатів перевірки, так ситуація не залишииться, будуть зроблені висновки і поставлена крапка.