Нагадати пароль | Реєстрація
Неділя, 24 жовтня 2021
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Співробітники столичного транспорту знову без грошей

10 жовтня 2014, 15:35
Дата ефіру/події: П’ятниця, 10 жовтня 15:35

Знову без зарплати. Столичні водії, кондуктори та контролери з липня чекають грошей. Керівництво Київпастрансу винуватих знайшло в Кабміні.

У Київпастрансі знову нові-старі проблеми. Підприємство вкотре заборгувало працівникам зарплатню.

- Вчера получили по 500 гривен, за август.

- Задержка есть, но я вам точно не скажу.

- А як живете, коли затримують?

- Выживаем, потихоньку.

- Зарплату 3 дня назад давали.

- А за який місяць?

- За июль. В долги влазим, а зарплату получаем и отдаем.

Такі затримки з виплатою водіям, кондукторам та контролерам чи не щопівроку. Тож звикли. Кому терпіти не сила - звільняється. Олександр пішов два тижні тому. Працював кондуктором.

Олександр, колишній кондуктор:

- Того, що вже прижало, треба було, я сам не месний, треба було платить і за квартиру, і за кредит, дитина, жінка. Самі понімаєте.

Показувати обличчя не хоче, бо боїться помсти. На підприємстві працює його мама.

Олександр, колишній кондуктор:

- Бували такі, хто обращався і їх звільняли з місця роботи. Там обращалися точно не знаю куди, але казали, шо їх потім звільняли. Не по статті, а за власним бажанням - добровольно-принудітельно.

Заборгованості та розрахункових хлопцеві під час звільнення не виплатили. А винні майже 8 тисяч гривень. Кажуть, коли гроші будуть, тоді й видамо. Проте, вже нове керівництво Київпастрансу слова Олександра спростовує.

Сергій Майзель, генеральний директор КП Київпастранс:

- Ми протягом трьох днів виплачуємо їм заробітну плату, хто звільняється. Виплачуємо борги і остаточну вартість по розрахунках ми їм виплачуємо.

Хоча припускає, могло статися непорозуміння. В такому разі особисто запрошує на розмову.

Сергій Майзель, генеральний директор КП Київпастранс:

- У мене є прийомні дні, зразу до мене йти в приймальну, і ми будемо одразу тушити цей пожар на місці, за декілька хвилин питання буде вирішено.

Що працівникам заборгували, підтверджує, але, мовляв, через пільговиків, котрі становлять 70 відсотків пасажирів. А якщо точніше - держава не компенсує дармового проїзду. Держбюджет заборгував Київпастрансу вже 270 мільйонів гривень.

- Якщо б нам віддали ті, що ми заробили, перевозячи пасажира, держава передала, то ми б не тільки розрахувалися з боргами, а ми б ще й, звичайно, оновили рухомий склад.

Але працівникам від цього не легше. Жити ж на щось потрібно. Юристи традиційно в таких випадках радять звертатися до суду.

Любомир Дроздовський, юрист:

- Такі позови розглядаються в пришвидшеному порядку і в принципі практика судів завжди залишається на стороні працівників.

Проте більшість працівників столичного комунального транспорту терпить. Знайти іншу роботу нині непросто. А на звичному місці, бодай із затримкою, але виплачують.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини