На автобазарах продають викрадені на Сході машини
Автобазари України заполонили машини з донецьою та луганською реєстрацією. Серед них можуть бути і ті, що силоміць відібрані у власників - застерігають у Департаменті ДАІ.
Це відео з камери спостереження у приватному будинку на Луганщині. На ньому видно, як озброєні люди нишпорять подвір'ям, а потім забирають спочатку одну автівку, згодом - іншу. Тут чоловіка позбавляють престижної іномарки просто посеред міста. Чинити опір людям з автоматами власник не має змоги. Тож машина їде далі вже без нього. Скільки точно транспорту отак конфіскували в мешканців Луганщини та Донеччини - точно підрахувати неможливо. За інформацією департаменту ДАІ, заяв про викрадення авт з початку року побільшало в рази.
Тетяна Волошина, старший юрисконсульт Департаменту ДАІ України:
- Донецька і Луганська області дали найбільшу кількість, тобто в Донецькій це 1800, в Луганській 1,5 тисячі. Наприклад, в Донецькій області це майже в 5 раз, в Луганській втричі.
Де зараз ці машини, не знає ніхто. В департаменті ДАІ кажуть - найімовірніше, частина їздить нині неконтрольованими територіями, інші ж намагаються продати по всій Україні за шахрайськими схемами.
Тетяна Волошина, старший юрисконсульт Департаменту ДАІ України:
- Це підроблені свідоцтва про реєстрацію або доручення, і за цими шахрайськими схемами, звичайно, її вже знімають з обліку, і тоді вже можуть робити з нею що завгодно, а навіть і без зняття з обліку, передали, гроші отримали і все.
На столичному автобазарі машин із донецькою та луганською реєстрацією чимало. Здебільшого - іномарки середнього класу, утім чимало є і престижних. І ціни аж ніяк не низькі, а традиційні. Цікавимося на комісійному майданчику Тойотою Королою з донецькими номерами. Коштує майже 12 тисяч доларів.
- Все решаем в телефонном режиме, ребята, с хозяином, все узнаем, что билось,что красилось. Что с документами, все в телефонном режиме.
Аби ми не сумнівались у законності походження, пропонують навіть перевірити в ДАІ. У самій же Державтоінспекції радять не купувати автомобілі за дорученням, а одразу переоформляти на себе.
Тетяна Волошина, старший юрисконсульт Департаменту ДАІ України:
- Для того, щоб себе убезпечити, потрібно проводити перереєстрацію транспортного засобу на себе як на власника. І вже коли потрапляєте в центри реєстрації, машина перевіряється згідно наших баз, бо навіть бази нотаріальні, вони не дають змоги перевірити, чи угнаний цей автомобіль, чи ні.
У міліції знов наголошують - варто все перевіряти кілька разів, навіть якщо це триває чимало часу. Та й пильнувати треба не лише стосовно машин зі Сходу. Адже проблемним може виявитися авто з будь-якого реґіону.