Справа Житомиргазу - доказів провини немає, але терор продовжується
Піратських програм не знайшли, провадження закрили, але дочірнє підприємство досі під підозрою. Свідок продовжує стежити за міліційними діями стосовно Житомиргазу. Перше провадження, коли компанії закидали використання неліцензійних програм - уже історія. Але тепер в центрі уваги дочірнє підприємство - "Пропан". За звичним сценарієм - ухвала суду й чергова перевірка документів.
Півроку пошуків і абсолютний нуль. Ще у квітні в Житомиргазу міліція забрала комп'ютери. Місяцями їх перевіряла, і ось вердикт правоохоронців.
Олексій Хробуст, в. о. заступника керівника слідчого управління УМВС України в Житомирській області:
- Оскільки даного висновку експертизи не доведено факт використання незакононого ліцензійного обладнання, було принято рішення про закриття даного кримінального провадження.
Наскочили до Житомиргазу через заяву працівника Майкрсофт, який начебто точно бачив неліцензійні програми в підприємства. Ростислав Зіновчук тоді взявся до провадження. Прокурор не має наміру припиняти розслідування, хоча й визнає - доказів винуватості немає.
Ростислав Зіновчук, старший прокурор прокуратури м. Житомира:
- Було прийнято рішенні про закриття, і його законність ми перевіряємо, в нас є 20-денний термін, і буде прийнято остаточне рішення. Ми діяли за заявою представника компанії Майкрософт, якого було допитано, які надав показання, ми діяли на підставі ухвали слідчого судді, який вивчив докази.
Що найчастіше ухвали видає Корольовський суд - для Житомиргазу не новина. Суддя В'ячелав Бондарчук, який дозволяв удиратися на підприємство людям у масках, спілкуватися на камеру відмовляється.
- Суддя Бондарчук коментувати своє прийняте рішення не буде, на це є апеляційний суд, шоб його поправити, а тому інтерв'ю він вам давати не буде.
- Не хоче розмовляти? Він бачив нас і заховався?
- Заставити його, примусить ні голова, ніхто не зможе.
Не знайшли журналісти й іншої судді. На чергову перевірку документів у дочірньому підприємстві Пропан іменем України дала згоду Віта Маслак. Причому без участі юристів Житомиргазу.
- Нема, вона на курсах на 2 тижні.
- На курсах на два тижні?
- Да, підвищення кваліфікації, в Києві. Ухвалу, яку це ми без них ухвалювали?
- Клопотання по ДП Пропан.
- Ну це ви вже з нею будете з'ясовувати, чи вона захоче з вами говорити, чи ні - я вам нічого не можу сказати.
Саме суддівським рішенням в однобокому порядку й дивуються в Житомиргазі. Про розгляд клопотання щодо підприємства керівництва знову не поінформували. Ухвалили тишком-нишком без другої сторони.
Валентин Козир, провідний юристконсульт Житомиргазу:
- При розгляді даного колопотання слідчого повинні залучатися всі сторони, як працівники мілііції, так і та сторона, відносно якої виноситься дана ухвала. Нам навіть теоретично не надали можливості добровільно співпрацювати зі слідством, нас ставлять просто перед фактом: от прийшли, надавайте.
У самому Корольовському суді, котрий штампує клопотання міліції, про свої дії воліють не говорити. Як ухвалюють такі рішення - добре знають місцеві мешканці.
- У них круговая порука, сплошь и рядом, система МВД, все повязано, прорваться невозможно никак. Сколько здесь неправды твориться... бесполезно. Ни для кого не секрет, что место судьи столько-то стоит, место прокурора столько-то - это все люди знают.
Доки слідчі вивчають документи, шукаючи склад злочину - Пропан простоює. У Житомиргазі переконані - правоохоронці й слідчі упереджені й однобокі у трактуванні дій компанії, бо на всі заяви самого підприємства про крадіжки майна - жодної реакції. Які саме злочини поза увагою міліції, ми покажемо в наших наступних сюжетах.