В Укрзалізниці викрили мільйонні зловживання на всіх рівнях
На столичному залізничному вокзалі - тотальна корупція, а у схованках керівників відомства - мільйони гривень і доларів. До внутрішньої перевірки Укрзалізниці долучилися Генпрокуратура та СБУ.
В Укрзалізниці оголосили війну корупції. Почати вирішили з центального Київського вокзалу. Результати дев'ятнадцятиденної ревізії вразили: працівники зізнаються - за навіть дріб'язкове вирішення службових питань потрібно було платити.
Олександр Красичков, керівник відділу протидії корупції на залізничному транспорті Укрзалізниці:
- Работникам приходилось платить за элементарные вещи, как: продление контракта, пойти в отгул. Умышленное завышение суммы билета во время озвучивания пасажиру. Видеокамеры автоматических камер хранения зафиксировали системные случаи несанкционированного изъятия жетонов в ночное время, и в последующем эти жетоны продавались без учета по бухгалтерии.
І це далеко не повний перелік порушень. З перевірених тридцяти двох касирів вокзалу хапкими виявилися 23.
Олександр Красичков, керівник відділу протидії корупції на залізничному транспорті Укрзалізниці:
- Во время работы кассиры используют мобильные телефоны, что по правилам вокзала запрещено. Использование мобильных телефонов приводит к реализации проездных документов по спекулятивным ценам.
Та як виявилося, махінації були лише верхівкою корупційного айсберга. Тож Служба безпеки України спільно з Генпрокуратурою провела 19 обшуків у самій держадміністрації залізничного транспорту. На час перевірки з посади усунули гендиректора - Бориса Остап'юка. Правоохоронці закидають чиновникові розкрадання держмайна в особливо великих розмірах і створення синдикату з відмивання грошей.
Валентин Наливайченко, голова СБУ:
- Обшуки, які закінчені тільки в одного з керівників і в приватних помешканнях, і в гаражах, і в інших схронах, де вони ховали вкрадене, вилучено, слідчими задукоментовано і передано з матеріалами справи більше 7 мільйонів гривень готівкою, більше мільйона доларів готівкою і інші, так само вилучені документи і офшорна документація, яка свідчить дійсно про існування величезного механізму.
А ось правники Укрзалізниці переконують - вилучені кошти не пов'язані з діяльністю високопосадовців, а є особистими заробітками.
Олег Титов, керівник правового департаменту держадміністрації залізничного транспорту України:
- В административных зданиях нашего депаратмента не было найдено денежных средств в таком объеме. Что касается личной жизни наших сотрудников - мы не несем ответственности и не будем пытаться кого-то выгораживать.
Тож у столичній залізничній адміністрації сподіваються, що перевірки й обшуки закінчаться вже найближчим часом. І можна буде повернутися до нормального ритму роботи. Та коли настане спокій в Укрзалізниці - залежить від СБУвців і Генпрокуратури.