Нагадати пароль | Реєстрація
Вівторок, 26 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Кабмін пікетували хворі, яким не закупили ліки

21 жовтня 2014, 23:18
Дата ефіру/події: Вівторок, 21 жовтня 23:18

Жалоба під стінами Кабміну. У скорботі десятки українців з невиліковними хворобами й їхні родичі за тими, хто помер або на волосині від смерті. А таких тисячі, бо Міністерство охорони здоров'я не провело більше половини тендерів на закупівлю потрібних пацієнтам медикаментів.

На їхніх обличчях відчай і жалоба. Вони сумують за майбутнім, якого в кожного з них може не бути.

Тамара Базильчук, мати хворого:

- Моя дитина потребує профілактичного лікування, тому що в нього тяжка форма, профілактичне лікування - це 3 рази в тиждень внутрівенне введення препаратів.

Препаратів для хворих на гемофілію в медзакладах нині немає.

Тамара Базильчук, мати хворого:

- Нам дві неділі назад повідомили в лікарні, що препаратів немає, що хочете, те й робіть. Нам держава закупала, бо ні одна сім'я не може купити за свій рахунок, тому що вони надто дорогі, і ще раз наголошую - їх у вільному продажу немає в Україні.

В аналогічній ситуації хворі на ще десяток тяжких недуг, котрих держава зобов'язалася лікувати. Та 2014-го Міністерство охорони здоров'я вчасно не провело тендерів на закупівлю потрібних препаратів. 

- Сегодня ми доедаем лекарства, которые были закуплены еще в прошлом году, что будет завтра - я с ужасом себе представляю.

Подбати про ліки держава повинна була ще навесні, щоб нині медикаменти вже вживали недужі. На це навіть гроші надані. Утім, нині відомство охорони здоров'я не реалізувало й половину коштів.

Дмитро Шерембей, голова доброчинного фонду:

- По закону Украины только по заключенным контрактам можно считать, что медикаменты купили, из 2 млрд практически они заключили контракты на 400 млн, практически млрд 900 млн медикаментов не куплены.

Три тижні тому пацієнти так само збиралися під стінами уряду, казали про критичність ситуації. Були навіть гучні звільнення - Олега Мусія з посади міністра охорони здоров'я, й Руслана Салютина - голови тендерного комітету відомства. Та активісти запевняють - труднощі з ліками не зникли. 

- Ви же нам обіцяли. Вони нам пообіцяли, що через 21 день закуплять препарати, і не закупили.

За цей дорогоцінний час без належного лікування пішли з життя люди. Та заступниця міністра просить не нагнітати ситуації. Чиновниця твердить - вони використали вже більшу половину з наданих двох мільярдів гривень. 

Олена Терещенко, заступник міністра охорони здоров'я України:

- Всі процедурні моменти, які йдуть по МОЗ - останнє розкриття заплановане на 20 листопада.

Активісти ж впевнені - виправити ситуацію можуть кардинальні заходи: переговорні процедури, коли домовлятися про постачання медикаментів потрібно безпосередньо з виробниками. Й це - впевнені - має робити вже не МОЗ.

Олена Щербан, юрист:

- Такі повноваження мають служби надзвичайних ситуацій - Міноборони, СБУ, МВС.

2011-го Україна таке вже пережила. Коли хворого на гемофілію чоловіка, котрий потрапив в аварію, не змогли врятувати, бо в лікарні не було кровозупинних препаратів. Потрібні закупівлі тоді провело Міністерство з надзвичайних ситуацій. Так треба діяти й нині - кажуть пацієнти й їхні родичі.

Ірина Гаришева, хвора:

- Такие люди, как я, если есть препараты, могут двигаться, дышать, нормально жить, если препаратов нет - все, что мне может предложить государство - это положить меня в отделение реанимации. Я не хочу лежать в реанимации, у меня есть свой аппарат, и я пришла сюда на эту акцию, чтобы сказать - я хочу жить.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.