Хто планує нажитися на трагедії Будинку профспілок?
Замість реконструкції - повноцінне, але незаконне будівництво. В багатостраждальному Будинку профспілок під шум ремонту звели ще один поверх. Але тільки в тій частині, яка належить Київській раді профспілок. Проте й там не знали про додаткові квадратні метри!
Олена Ткаченко, кореспондентка:
- Несанкціоновану надбудову над Будинком профспілок видно неозброєним оком. Розташована вона над тією частиною будівлі, яка не надто постраждала від пожежі.
Будинок профспілок зайнявся вночі проти 19 лютого, коли на Майдані Незалежності тривали сутички. Восьмиповерхова споруда палала, наче смолоскип. Й вигоріла майже дощенту. Деякий час будівлі не чіпали, доки тривали експертизи й слідчі дії. А у квітні цьогоріч керівництво Федерації профспілок України заявило - споруду поновлять. Наполягали навіть на автентичності зовнішнього вигляду.
Володимир Саєнко, заступники голови Федерації профспілок України:
- Головне, щоб наша будівля Федерації профспілок збереглася в такому ж виді, в такому стан,і як вона була до цих всіх подій.
Відтоді споруду на Майдані затягли патріотичними плакатами й почали ремонтувати. Та за півроку її вигляд змінився не надто, з'явилася тільки ось ця надбудова. Ця частина великого будинку належить лише Київській міській раді профспілок. Її вони ремонтують окремо від Федерації. Тут запевняють - на зведення ще одного поверху дозволу генпідрядникові не давали.
Олег Красильнийчук, директор управління Київської міської ради профспілок:
- Ми направили декілька листів-приписів, щоб він зупинив всі дії, які ідуть з порушенням будівельних норм і правил.
Дозволу не давали - та не проти додаткового поверху. Можливо, саме через це чиновники довго не помічали несанкціонованого будівництва.
Олег Красильнийчук, директор управління Київської міської ради профспілок:
- В інших будинках багатьох влаштовані мансардні поверхи - тут плоска криша, і здавалося б, нічого такого особливо складного, враховуючи ландшафт Хрещатика, можна знайти компромісне рішення.
Утім, поки ця надбудова - незаконна. На її зведення немає жодного дозвільного документа.
Роман Гавриш, заступник прокурора Шевченківського району м. Києва:
- Проект взагалі не розроблявся, тому що передбачалася реконструкція існуючих меж будівлі. На вимогу прокуратури інспекцією архітектурно-будівельного контролю дозвіл на виконання робіт за вказанною адресою скасовано, подальше проведення будівельних робіт заборонено.
Й проведення подальших робіт заборонене! Генпідрядник має сплатити штраф за самобудову. Утім, чи її знесуть - вирішуватиме суд. Поки з таким поданням ані державна архітектурно-будівельна інспекція, ані прокуратура не зверталися.