Пошук катів Небесної сотні триває
Слідчі оголосили про підозру 47 особам, котрі причетні до розстрілів та інших злочинів на Майдані. Тоді як задіяно були під час протестів тільки правоохоронців 11 тисяч. У Генпрокуратурі виправдовуються - розслідувати ці провадження справжня мука, адже їхні попередники знищили майже всю звітність.
Це найкривавіший день Майдану - 20 лютого. Тоді загинуло 49 людей. Більшість із них застрелили з такого АК-47-м, калібру 7.62.
Віталій Свірепов, заступник керівника управління Генеральної прокуратури України:
- Автомати Калашникова, з прикладом, які перебували на озброєні спецпідрозділу Беркут, встановлено, що з цієї зброї було убито 16 учасників протесту.
По мирних протестувальниках стріляли і з таких снайперських гвинтівок Сако й Драгунова. Вони - це зведений загін спецроти Беркут. Кадри з їхньою роботою бачив чи не весь світ - чоловіки в чорному, з жовтими пов'язками на руках б'ють по мітингувальниках.
Вид зброї - чи не єдине, що вдалося з'ясувати слідчим. Головно за набоями, які витягали з тіл загиблих. Та самих зразків вогнепалів, і людей, які їх застосовували, ідентифікувати не можуть. У Генпрокуратурі кажуть - на те є об'єктивні причини.
Віталій Свірепов, заступник керівника управління Генеральної прокуратури України:
- З ідентифікацією зброї є певні проблеми, пов'язані з вивезенням зброї і знищенням документації колишнім керівництвом ГУ МВС і спецроти Беркут, на даний час перевіряється інформація, що ця зброя в республіці Крим.
Матеріали оперативно-розшукової діяльності, про огляди місця подій, позицій й осіб співробітників підрозділів усіх служб - майже все знищено.
Олег Заліско, заступник Генерального прокурора України:
- Ми не можемо в повному об'ємі надати оцінку діям високопосадовців, тому що, нажаль, документація в 90%, яка стосувалася саме Майдану, знищена, знищена свідомо.
Саме тому розслідування злочинів проти учасників виступів на Майдані йде так повільно. Розпочато майже 1200 кримінальних проваджень. Утім, тільки 47 особам оголосили про підозру. Й то - частина з них колишні високопосадовці, що нині переховуються від слідства за кордоном. Хоча справи декотрих підозрюваних вже встигли передати до суду. Зокрема, стосовно керівника роти Беркут Дмитра Садовника та двох його підлеглих. Вони єдині, кого змогли ідентифікувати. Упізнання інших триває.