Скандал у Артемсолі
У центрі скандалу опинилося найбільше в Україні підприємство, що виробляє харчову сіль. Керівника Артемсолі звільнили за… один прогул. Колектив шокований. Люди раділи відносній стабільності, адже розташоване на буремній Донеччині виробництво ще в липні звільняли від контролю терористів українські війська. Минуло якихось півроку - і знову стало неспокійно.
Великі пристрасті - в маленькому Соледарі. За рік на містоутворюючому держпідприємстві Артемсіль змінилося четверо керівників. Найбільшого галасу здійняла остання історія - зі звільненням генерального директора Олександра Степаненка. Сам він - відома в місті людина. Директором став на початку червня 2014-го.
Валентина Підойма, депутат Соледарської міської ради:
- Он у нас тоже является депутатом городского совета, почетным гражданином нашего города и, работая главой нашего города прошлого созыва, он наш город преобразил. Город стал чистым, ухоженным, работали все коммуникации.
Олексій Бабкін, директор із загальних питань ДП Артемсіль:
- Это, действительно, за очень долгое время первый руководитель, который был, скажем, из нашей среды, из нашего коллектива, который долго проработал на предприятии. Были ожидания, что наша работа стабилизируется, наладится.
Разом із Олександром Степаненком на держпідприємство прийшли молоді та амбіційні управлінці. Й незабаром нова команда здивувала своєю спритністю керівника.
Олександр Степаненко, генеральний директор ДП Артемсіль:
- Молодые, перспективнее ребята, которые приехали из Донецка, с Горловки всвязи с тем, что начались боевые действия. Пригласил я на работу некоторых. А в течении того времени, как я полтора месяца болел, вот за эти полтора месяца они почувствовали себя уже героями и думают, что в государственном предприятии им можно подлаживать документы, фальсифицировать документы…
Одним із таких папірців стала анонімна скарга на відсутність директора на робочому місці. І за єдиний прогул Степаненка було звільнено наказом, що надійшов із міністерства аграрної політики. Хоча самого прогулу й не було.
Дмитро Йовдій, юрист:
- Не може будь-хто сказати, що ця особа відсутня на робочому місці. Його функції можуть зовсім, скажімо так, полягати не у тому, щоб постійно сидіти в кабінеті з якимось кріслом. Його функції передбачають, він проводить переговори, їздить на зустірчі, можлилво, в цей час він виконував свої професійгні обов'язки прямі.
У профспілці певні: звільнення - незаконне. Вже направили звернення до Президента, Прем'єр-міністра та Міністра АПК.
Андрій Попов, голова первинної профсоюзної організації ДП Артемсіль:
- В этих письмах идет речь о том, что: коллектив не согласен с увольнением генерального директора по ст.40, п.4 За прогул. Профсоюзная организация не дает своего согласия на увольнение по такой статье. Но что самое обидное - нашу профсоюзную организацию не то что не спросили, даже не уведомили об этом. Приказ пришел с запозданием, во время того, как этот приказ был подписан, генеральный директор был на рабочем месте, продолжал работать, с него не брались объяснительные записки…
Директора ще й звільнили заднім числом. Адже документи він отримав 12-го січня, а дата звільнення - 29 грудня 2014-го. Чоловік підозрює, що всі ці дива вигадав нинішній виконувач його обов'язків.
Олександр Степаненко, генеральний директор ДП Артемсіль:
- Дениса мне рекомендовали люди. Я с ним знаком давно. Он энергичный такой парень, но энергию не туда направляет. Я думаю, что я его подучу, научу, но вижу, в мое отсутствие не туда направил свою энергию.
Керувати великою соледобувною компанією довірили заступникові Денисові Фоменку. Той запевняє - він тут ні до чого. Нині в ситуації розбираються компетентні органи. На підприємстві тривають перевірки слідчих СБУ.
Денис Фоменко, в.о. генерального директора ДП Артемсіль:
- Поздравлять меня не с чем, если мы говорим о назначении моем и.о. генерального директора, так как прокомментировали мне мое назначение в министерстве, где я был уже 12 декабря, что мое назначение связано, как нижестоящего по должности. Я считаю, что мы с Александром Николаевичем одна команда и никто ему зла не желает.
Утім, звільнений генеральний директор не збирається складати руки. Він готовий відстоювати в суді право на поновлення на посаді.