Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 27 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Україну затоплює хвиля злочинів

4 березня 2015, 00:03
Дата ефіру/події: Середа, 4 березня 00:03

Убити за мобільник, пригрозити зброєю, поцупити автомобіль. Таке для України - буденність, що трапляється все частіше. Злочинці стали краще озброєними та злішими. З чим пов'язана така криміногенна ситуація в державі?

Убив за тисячу гривень. На Хмельниччині нелюд під час пограбування зламав шию 81-річному пенсіонерові. Жорстоко вбитий дідусь був ветераном правоохоронних органів.

Зарізав матір та вітчима. Бо хотів грошей. Подвійне вбивство на Одещині вчинив 22-річний безробітний. Після скоєного вбивця забрав ножа, деякі речі вбитих та їхні мобільні телефони.

Залякав мало не до смерті. На Рівненщині розбійник удерся до хати самотньої пенсіонерки, погрожував бабці ножем і вимагав грошей. Обіцяв ще й спалити жертву разом із будинком. Утім, наживою злочинця стало лише триста гривень, буханець хліба та пляшка настоянки, якою жінка натирала собі ноги.

- І так мене кулаком, як дав сюди. А я кричу: ой, за що ж ти мене б'єш, що я тобі зробила? То він другий раз. А він як влазив у хату, то в мене на вікні ніж оттакий лежав, і він як схватив того ножа, і я впала на ліжко. Як я впала, то він тим ножем от так і сказав: Я тебе зараз заріжу.

Побільшало в Україні і крадених авто. За останній рік - майже удвічі. 

Масовими стали й шахрайства з використанням мобільних телефонів. Приміром, цього спритника правоохоронці підозрюють у скоєнні щонайменше десяти епізодів. Він телефонував мешканцям Івано-Франківська та повідомляв, що у їхніх родичів, начебто, неприємності. Наслідки обіцяв усунути за грошову винагороду.

Ігор Баб'юк, керівник підрозділу УМВС України в Івано-Франківської області:

- Ми ледве встигаємо, щоб тримати ситуацію під контролем.

- Ти працюєш?

- Ні.

- Жживеш з батьками?

- Ні.

- За що живеш?

- Що зароблю, за те і живу, на постійній роботі не працюю, ремонти роблю.

Злочинці в Україні стали жорстокішими та озброєнішими.

Юрій Ірхін, кримінальний психолог:

- По сравнению с преступностью 5-летней давности вырос в пять раз сегмент насильственной преступности.

Юлія Мусташ, керівник відділу ГУ міліції м. Києва:

- По місту зараз дуже багато зброї, і скільки б ми не намагалися боротися, на жаль, менше її не стає, тому що її постійно намагаються завезти. Ось нещодавно, буквально вчора було затримано двох людей, у яких були гранати.

Правоохоронці пояснюють - дається взнаки економічна криза. Люди не мають можливості заробляти законним шляхом. Тож йдуть на злочини. Масове зубожіння та відсутність страху бути покараним - основна причина зросту злочинності.

Юрій Ірхін, кримінальний психолог:

- Изменение, трансформация преступности - это больше социальные вопросы, в том числе и политическая обстановка, это нестабильность, неуверенность в завтрашнем дне, отсутствие идеологии, отсутствие общего национального мышления и мировоззрения, в государстве нет тормозов, которые бы сдерживали людей. Безусловно, экономический фактор тоже влияет на уровень преступности.

Експерти певні - лише якнайшвидше реформування правоохоронної системи та стабілізація економічної ситуації допоможуть. Інакше скоро і вдень українськими вулицями буде страшно ходити.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.