Генпрокуратура взялася за суддів та можновладців
Генеральна прокуратура активно продовжує оголошувати підозри високопосадовцям часів Януковича. Під роздачу потрапляють усі. Олександр Єфремов, служителі Феміди, які судили посадовців і автомайданівців, міський голова Харкова Геннадій Кернес, а також колишній очільник Київщини Анатолій Присяжнюк. Чи доведуть справи до логічного завершення?
Стартувала кампанія Генпрокуратури з Олександра Єфремова. Багаторічному колишньому голові фракції партії Регіонів в парламенті закидають зловживання службовим становищем, а також розпалювання ворожнечі. Колишнього депутата затримали, а потім відпустили під підписку про невиїзд. За першим епізодом він сплатив заставу у майже 3 мільйони 700 тисяч гривень, за другим - його відпустили за 60 тисяч гривень. Так вирішила суддя Печерського суду.
Оксана Царевич, суддя Печерського районного суду:
- Суд не знаходить достатньо підстав вважати вказану підозру обгурнтованою, і також не може з впевненістю скзати, що вона абсолютно не обґрунтована.
Саме після цього рішення за суддю Оксану Царевич, а також її колег Сергія Вовка і Віктора Кицюка взялися слідчі. Їм згадали торішні упереджені вироки щодо активістів автомайдану і посадовців. Спочатку згоду на арешт скандальних суддів дав голова Верховного суду, а згодом парламент позбавив їх імунітету.
Ярослав Романюк, голова Верховного суду України:
- Своєю попередньою поведінкою, яка полягала в усілякому ухилені від виконання своїх обов'язків, судді дали генпрокурору підстави порушувати подання.
Підозрювані судді вже отримали копії клопотань про обрання їм запобіжного заходу. Блискавично Генпрокуратура повідомила і про підозру ще двом чиновникам. Очільник Харкова Геннадій Кернес знову у центрі уваги слідчих. Посадовцю закидають викрадення людини, погрозу вбивством і катування. Щоправда, сам Кернес звинувачення відкидає.
Геннадій Кернес, Харківський міський голова:
- Я себя виновным не признаю, и я считаю, что это дело сфальсифицировано, и я пострааюсь это доказать. Я не могу сегодня до конца быть уверным в том, что будет, как это говорят, будет честный суд насчет этого уголовного дела.
Розтрату майна і зловживання службовим становищем знайшли слідчі і в діях колишнього губернатора Київської області Анатолія Присяжнюка. Більше 36 мільйонів гривень, вважають слідчі, посадовець використав не за призначенням.
Повідомлення на сайті Генеральної прокуратури України:
- У ході слідства встановлено, що колишнім керівником обласної держадміністрації у 2011 році Державній службі автомобільних доріг України доручено проведення закупівлі у одного із приватних підприємств робіт із реконструкції дороги вартістю 36,5 млн грн. Як наслідок, залучений до реконструкції підрядник без відкритих тендерних процедур перерахував на рахунки суб'єктів господарювання з ознаками фіктивності частину бюджетних коштів.
Водночас у прокуратурі сподіваються покарати і посадовців-втікачів. Перший і поки єдиний, в кого найбільші шанси на тюремні апартаменти - це колишній міністр фінансів України Юрій Колобов. На цих кадрах його затримують співробітники Інтерполу в Іспанії. Слідчі наразі готують документи для його екстрадиції в Україну.