У воїнів АТО з Черкащини вкрали землю
Земельний скандал розгорівся на Черкащині. У селі Суботові землю, яку хотіли передати воїнам АТО, загарбали невідомі. Понад 20 гектарів землі у заплаві річки Тясмин держземагенство віддало без погодження із сільскої радою чи громадою села.
- В конце сентября призвали, в октябре был уже в горячих точках.
Ольга Миколаївна демонструє фотогарфії сина Михайла. Хлопець з осені перебуває у зоні АТО. Коли жінка дізналась, що бійцям мають виділяти землю, одразу написала заяву в сільраду. Та і досі бажаних гектарів не отримала.
Ольга Габшан, мешканка села Суботова:
- Конечно, обидно, мой больше всех там под обстрелами, все ребята под пулями, и вот таких их обделить. Любой матери и жене обидно.
У селі Суботові десятеро учасників АТО. Громада вирішила: усім односельчанам необхідно надати земельну ділянку. До того ж за селом якраз були вільні 20 гектарів, що залишилися ще після розпаду колгоспу. Та коли дійшло до оформлення документів, виявилось, що у землі вже є власник.
Іван Гришко, сільський голова села Суботова:
- Коли ми звернулись, то нам показали, що землі витягли із нашого користуваня і здали у часну собствєность. Поїхали люди, а їм кажуть: ця земля вже надана, ми були ошарашені, як це, бо огороди там давно.
Ділянки, які так і не дістались військовим, показує спеціаліст землевпорядкування Володимир Одинець. Каже: без сумніву, в розподілі землі без махінацій не обійшлось.
Володимир Одинець, спеціаліст із землевпорядкуваня при сільскій раді:
- В нас є підозри, що сільрада не погоджувала, не підписувала те погодження меж із суміжними землекористувачами, і там є підроблені підписи, і підроблені печаті сільради, а це вже підробка документів.
За поясненнями вирушаємо до районного відділення держземагентства. Там запевняють - закон не порушували, землі виділяли громадянам згідно з установленим порядком. Втім, кому ж таки дістались жадані гектари, не кажуть.
Ніна Клименко, в.о. керівника відділу Держземагенства у Чигиринському районі:
- Ця інформація надаєтсья по запиту на прокуратуру, вони звертались, ми їм пишемо, що ці громадяни звертались, і на яку ділянку. На сьогодні обласне управління є розпорядником цих земель, погодили чи не погодили, в мене немає такої інформації, не можу сказати.
Цією історію вже зацікавились правоохоронці. Вони відкрили кримінальне провадження за фактом звернення сільского голови за статтею "службове підроблення".
Андрій Поліщук, перший заступник керівника Чигиринського РВ міліції:
- На даний час за даним кримінальним провадженням надано ряд запитів. Проводитсья опитування очевидців, свідків,триває досудове слідство.
Скільки триватиме бюрократична тяганина і кому врешті дістануться гектари за селом - невідомо. Матері солдатів сподіваються, що їх синів-вояків таки держава не забуде і виконає свою обіцянку щодо земельного наділу кожному учаснику АТО.