У Києві породіллю в переймах не пускали до пологового будинку, поки не заплатить
Три з половиною тисячі гривень за можливість народити. У столичному пологовому будинку у вагітної не хотіли приймати пологів, аж допоки заплатить обов'язковий добровільний внесок. Ба, більше, жінку випровадили на вулицю.
Із пологового Юлію зустрічає родина та журналісти. Кілька день тому жінка ледь не народила просто перед головним входом до медзакладу. Каже: її відмовлялися шпиталювати без добровільного внеску, а також тому, що не має столичної прописки.
Юлія, породілля:
- Не хотіли, хотіли направити у Боярську лікарню!
- Чому?
- Тому що я там прописана.
- Але він би вас прийняв?
- Ну так, за благодійний внесок.
Мати породіллі розповідає: усю вагітність за її донькою спостерігали саме в цій лікарні.
Валентина Іванівна, мати породіллі:
- Лікар сказав, що якщо ми п'ятого не народимо, то шостого повинні прийти на прийом. Вона була в такому стані, що їй дуже нелегко було пересуватися.
Жінку, що от-от мала народити, медики водили кабінетами. Пояснювали: мовляв, доброчинний внесок на 3500 гривень потрібен на медикаменти та утримання пацієнтки в закладі.
Валентина Іванівна, мати породіллі:
- Повинен був дати дозвіл на лягання в стаціонар головний лікар, в якому він їй відмовив, так як сказав, що ти поїдеш народжувати в свою Боярку, по місцю своєї реєстрації. На жаль, допомоги про її перевезення до другого пологового будинку головний лікар нам не надав.
Тим часом доньці з кожною хвилиною ставало гірше. Саме тому рідні не ризикнули везти її до іншої пологового, знайшли необхідні гроші та заплатили. Лише тоді жінку забрали до палати. Такою поведінкою головного лікаря обурилися і його підлеглі. Сергій Бакшеєв, що працює тут акушером-гінекологом, і надав розголосу цьому конфліктові.
Сергій Бакшеєв, акушер-гінеколог пологового будинку №3 Києва:
- В этом роддоме построена целая система работы с благотворительным фондом.
Натомість сам керівник закладу всі звинувачення в корупційних схемах на свою адресу - відкидає. Каже, конфлікт суто внутрішній, бо деякі лікарні хочуть його звільнення. Усі їхні слова - наклеп.
Юрій Кувіта, керівник пологового будинку №3 Києва:
- Практично в усіх лікарняних закладах є недофінансування, не тільки в Києві. Зараз, нажаль, така ситуація. Допоки не буде розслідування, знаєте що, як всі кажуть, говорять, то в Одесі кажуть: і Ви говоріть! Я звернувся до правоохоронних органів.
Віктор Сердюк, президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів:
- Якщо не сплачений благодійний внесок, то людина не повинна померти, їй повинні надати допомогу, однозначно, лікар повинен надати це. Незалежне розслідування проведемо й дамо оцінку цьому.
Про медичний конфлікт уже знають і в Київській міськдержадміністрації. Запевнили: найближчими днями Міністерство охорони здоров'я проведе перевірку. Якщо факти вимагання грошей знайдуть і доведуть - корупціонери пологового будинку відповідатимуть за законом.
Михайло Радуцький, заступник голови Київської місьдержадміністрації:
- Благодійний внесок - це може бути мільярд, а може 5 копійок, це вже особиста справа людини. Тарифів на благодійни внески немає, крапка! Якщо факти підтвердяться бодай на 20 відсотків, то це не тільке звільнення, але цей й передача справи до МВС або прокуратури.
Мати ж породіллі вирішила: поверне кревні 3500 гривень і чекатиме на підсумки перевірки.