У Харкові судять виконавців лютневого теракту
У Харкові розпочався суд у гучній справі про теракт біля Палацу спорту в лютому. Тоді загинуло четверо осіб, дев'ятеро зазнало поранень. На лаві підсудних - троє чоловіків, яких звинувачують в організації вибуху.
Жертвами цього теракту стало четверо людей: школяр-одинадцятикласник, студент-першокурсник, активіст Євромайдану та правоохоронець. Протипіхотну міну на узбіччі проспекту Маршала Жукова заклали вночі.
Підсудний:
- Перед этим я согласовал этот объект со своим куратором и получил от него мину МОН-100 через тайник. Привел эту мину в действие для подрыва дистанционным методом. После получения от своего сообщника информации о том, что колонна пошла - я привел в действие взрывное устройство. И отчитался в этот же день перед своим куратором, что задание выполнено.
Правоохоронці швидко визначили особи підозрюваних і за кілька день затримали трьох спільників. Один стежив за ходою неподалік місця вибуху, інший - привів у дію пекельну машину.
Володимир Лимар, державний звинувачувач:
- Они признают свою вину, в ходе досудебного расследования дают признательные показания, рассказывают, как что происходило, как они совершали, им вручено подозрение в совершении террористического акта, в результате которого погибло 4 человека, пострадало 9 человек. И в хранении оружия.
- Скажіть, будь ласка, чи можемо ми отримати офіційний коментар від сторони захисту?
- Я думаю, что нет.
- А чому?
- Всё.
- А почему? Прокоментуйте, будь ласка, свою позицію.
Адвокати наполягають, аби телекамер у судовій залі не було.
- Інтереси ваших клієнтів будуть представлені не повною мірою.
- Следующий вопрос давайте, у вас пока хорошо получается.
Маленька зала районного суду ледь уміщує всіх учасників процесу. Державний звинувачувач, підсудні, їхні захисники та люди, визнані постраждалими внаслідок теракту. А таких - 16. За дверима залишаються друзі та близькі загиблих і поранених.
Максим Кокшаров, постраждалий:
- Мы надеемся, что судьи будут принимать здравые решения.
Стаття "організація теракту" передбачає найсуворішу кару - довічне ув'язнення. Саме такого вироку вимагатимуть адвокати постраждалих.
Олег Головков, адвокат постраждалих:
- Они пытаются убрать, отодвинуть вопрос, что в данном случае действовали за деньги, и выставляют вперед идеологическую составляющую, то есть идеологическая мотивировка. Они признают, что они это сделали. Но они пытаются убрать те доказательства, опротестовывать те доказательства, которые подтверждают, что одним из мотивирующих посылов было получение вознаграждения.
У мить вибуху головний удар узяла на себе випадкова вантажівка. Коли б її не було, жертв теракту могло бути значно більше. За даними слідства, підсудні на це й розраховували. За теракт їм пообіцяли десять тисяч доларів. На трьох.