Киянку виганяють на вулицю через давню аферу, до якої вона не має відношення
12 років судових тяганин за житло у середмісті столиці! Квартиру на вулиці Саксаганського незаконно продали. Але наступна власниця про це не знала і вклала гроші. Тепер її виселяють - дарма, що на утриманні у неї маленький син і старенька мати.
Ранок киянки Ольги розпочався з екшену.
- Поломали первую дверь, надо чинить замок, такая ситуация.
Жінку виселяють! Навіть попри те, що в неї на утриманні малолітній син й старенька мати. Неспокійне життя Ольги триває вже майже 12 років. Відколи придбала цю невеличку квартиру на вулиці Саксаганського.
Ольга Соколовська, власниця квартири:
- Квартиру я приобрела в 2004, в 2005 я узнала, что на квартиру наложен арест, с тех пор у меня начались судебные разбирательства.
Виявляється, про незаконний продаж заявив колишній власник житла. Його оселю в оригінальний спосіб продали шахраї. Квартиру купили двоє жінок, які згодом продали її Ользі.
Оксана Бикова, адвокат:
- Владельцем квартиры был господин Ивлев, продавало неизвестное лицо, очень похожее на него, это установлено приговором суда.
Брокера, що здійснив цю оборудку, ув'язнили на 10 років. Відтак опоненти Ольги, а це вже спадкоємці першого власника, наголошують - житло в їхній власності. Свої дії підкріплюють рішенням суду.
Наталя Андросович, головний державний виконавець Шевченківського району м. Києва:
- Є рішення суду Шевченківського, стосовно виселення осіб з даної квартир, на сьогодні ніяких підстав для зупинення, закриття даної справи немає.
Ольга виконавців до помешкання не пустила. Каже - її позови зараз розглядає Верховний Суд. До того ж жінка вважає себе добропорядним покупцем.
Ольга Соколовська, власниця квартири:
- Квартира была приобретена в присутствии нотариуса, поставлена на учёт в БТИ, сделка была, налоги заплачены государству. Я покупала квартиру у гражданки Домбровской, а о его существовании я не знала.
Та правники лише розводять руками - складна ситуація. Хоч які-небудь гроші жінка могла б відшкодувати, подавши цивільний позов до того засудженого за аферу брокера. Утім, строк давності подачі заяви вийшов, адже минуло вже більше трьох років. Нині ж закон не на боці покупця, нехай навіть й добропорядного.
Олександр Калюжний, адвокат:
- Исполнительная служба, проверяя документы на выселение, должна выполнить решение суда, это норма закона, есть несовершеннолетние дети и человек на попечении, должно вмешаться, должны быть какие-то общежития, какое-то другое житье, но не выполняя решение суда, лишая первичных собственников жилья, нельзя.
І все, що юристи можуть порадити на майбутнє - уважніше вивчати історію квартири.