Літо - пора кишкових інфекцій
Настає пора отруєнь. Бактерії бушують, у спеку в них щось на кшталт шлюбного сезону. Звісно, якщо нехтувати правилами приготування й зберігання продуктів. У інфекційних боксах уже є перші пацієнти.
Олена Ткаченко, кореспондентка:
- Чи слідкують за своїм здоров'ям українці і що їдять у спеку - Cвідок вирушив подивитися на пляж. У місці, де апріорі від сонця не ховаються.
Щоправда, пиво нині тут найпопулярніший продукт. Ми помітили ще й охоту до здоби. Та лідер серед пляжників - бутерброд! З ковбасою.
- Да, много колбас, бутербродов понабирали.
- Не испортится, мы быстро кушаем. Давайте, держите - вкусно, правда берите!
- Тортики - нет.
Молодь просто не вірить, що воно зіпсується. Намарне - кажуть лікарі.
Ольга Голубовська, головний інфекціоніст Міністерства охорони здоров'я України:
- Такие возбудители, особенно кишечных инфекций, любят все то, что мы с вами: сладенькое, дыни, арбузы, бананы, чизбургеры, гамбургеры. Они условно патогенные, если их мало, то они не вызывают заболевания, а вот когда много образуется, например в жаре, тогда они преодолевают этот наш иммунный барьер и вызывают кишечные расстройства.
Тому нині в інфекційних боксах - гаряча пора!
- Купили колбасу свежую, мужчина еще так приятно кричал, говорил - очень вкусная. Домашняя копченая колбаса. В общем, я люблю такую колбасу, я ее поел.
Кільце запашної ковбаски в Андрія підозр не викликало. Це він згадує вже за 6 днів по тому. А одразу після частування напівфабрикату було непереливки.
Андрій, хворий:
- Тошнить начало, диарея началась, бросало в пот сильно, после рвоты особенно, очень неприятно.
- Больно?
- Живот болел сильно.
Ковбаска, як з'ясували, з сальмонелою!
Андрій, хворий:
- Она разрезала колбасу, она оказалась сырая, хотя ее продавали как копченую.
Більше - жодних копчених смаколиків на базарі. Майже тиждень в інфекційному відділі його в тому запевнив.
- Много лекарств, капельницы.
Видів кишкових інфекцій немало. Приміром, сальмонельоз, шигельоз, клебсієла, цитробактер. Ефект однаковий - людині дуже зле. Температура, блювота, діарея. Тож важливо одразу звернутися до лікаря.
- В первые сутки обращения первую капельницу поставил - и уже легче.
Інакше зневоднення, а то й купа ускладнень. Теоретично навіть смерть. Тому ліпше придивитися, що їсте - дружня порада від інфекціоністів.
Тетяна Єгорова, головний інфекціоніст м. Києва:
- Нет ограничения - что мы не можем кушать летом, что мы не можем кушать зимой, просто должны быть сохранены правила приготовления пищевых продуктов и хранения как сырых, так и в готовом виде.