Таємничі викиди у Дніпро виявилися нешкідливими
Аміак чи хлор у річку. Десенку, а далі й Дніпро заливають нечистотами. З труби на Русанівських садах у столиці щодня вже кілька років ллється рідина жовто-коричневого кольору.
- Ну дуже давно це зливається.
Пані Олена втомилася водити сюди екологів і комунальників. Півжиття, пригадує жінка, з цієї труби систематично валить забруднена вода.
Олена Баранова, мешканка м. Києва:
- Вона може бути різного кольору, буває різного, буває розуватого, зеленуватого. Писали, звертались, і відповідь нам не дали звідки і шо куди...
- Ось тут праворуч помітно чисту воду, а тут вода одразу міняє свій колір - запаху тут не відчутно, але це, мабуть, щось схоже на хімію.
З інтервалом півгодини впродовж дня в річку потрапляють тонни нечистот. Діаметр труби майже півтора метра. Що саме зливають - не знають і місцеві комунальники.
- Ми не в курсі, що то за труба. Не знаю, откуда вона як і щодо чого так, що сказать просто так.
У пошуках винних ми натрапили в хащах Русанівських садів на ще одне дивне місце, з-під бетонних плит також витікає брудна вода, але вже з іншої труби.
- Запах чого, хлору, аміаку, хімічних речовин, які не можуть бути в зливовій каналізації в принципі...
Свідок привозить сюди представника комунального підприємства Плесо. Саме воно опікується прибережною територією. Але звідки береться брудна вода і чиї це конструкції - він не знає.
Костянтин Мовчан, заступник керівника відділу комунального підприємства Плесо:
- Відповідальність, в тому й справа, що з'ясувати, хто несе відповідальність, дуже важко. Невідомо, чиї труби, балансоутримувачів немає...
Відхрещуються від викидів і тутешні компанії. Підприємство з переробки вторинної сировини переконує - їхня компанія не використовує воду.
- В нас такого на проізводстві нема нічого.
- А що ви виготовляєте?
- Пресуємо бумагу, да и все, вторсирьйо... Ми не занімаємся вообще, откачкі води в нас нєту никакой.
Ще одне велике виробництво - холодокомбінат. Утім, і тут запевняють - забруднюють річку не вони.
Олексій Богатько, головний інженер холодокомбінату:
- Нас перевіряли, була скарга, що це Холодокомбінат, і потім написали спростування, в нас немає ніяких виробництв, немає такої технології - миття камер, там завжди мінусова температура...
Врешті ми знайшли власника труб - це Деснянська водопровідна станція. Через колектори відпомповують бруд з очищеної води і виливають його назад у Десенку.
Володимир Костюк, головний інженер департаменту Київводоканалу:
- Ці залишки - це якраз сконцентровані ті забружднення в річці, які були сконцентровані, ми їх сконцентрували протягом певного часу і віддали тій же самій річці, і періодично, раз в півмісяця чи в раз в три доби, ці споруди проходять санітарну чистку, мийку, і ці скиди, хвостові води, викид по цим трубопроводам.
Тому мешканцям Русанівських садів радять не панікувати. Жодних шкідливих речовин, окрім тих, які вже були в річці, водоканал назад не повертає.