Попередні результати обшуку в столичному Апеляційному суді
Список потрібних рішень, ухвали суду заднім числом, а також тисячі доларів - приголомшливі результати обшуку кабінету голови Апеляційного суду Києва! Антон Чернушенко процесу не заважав, але увесь час намагався сховати - то купюри, то документи. А нині й взагалі забарикадувався у себе в кабінеті. Яка доля може чекати підозрюваного у нечуваному хабарництві?
Олена Ткаченко, кореспондентка:
- В п'ятницю в будівлю Апеляційного суду Києва увійшло близько 40 співробітників СБУ, а також співробітники Генпрокуратури. Вхід до будівлі заблокували люди в масках. Тільки й анонсували - в будівлі суду провадитимуть обшук, утім чим і до кого викликана така цікавить правоохоронних структур - не повідомили, мовчали 3 дні, і ось нарешті розповіли.
- Доброго дня, шановні, радий вас бачити в черговий раз.
Генеральний прокурор Шокін у доброму настрої. Вочевидь, через успішно проведений обшук. В кабінеті самого голови Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка.
- Людина не чекала обшуку, безумовно - не чекала.
Ось як це відбувалося - служитель Феміди розгублений. Після вручення ордеру взявся ховати якісь папірці зі столу.
- Ви повинні діяти в рамках закону, це мої робочі документи.
- Антон, положіть всі документи на стіл, бо обшук - це примусова слідча дія.
Чому так нервується? Адже на столі судді, здавалося б - звичайна ухвала. Та тільки винесена вона раніше самого судового засідання.
Віктор Шокін, генеральний прокурор України:
- Ще справа ця по суті не розглядалася, ще не в нарадчій кімнаті суддя, не знав - хто до чого як, як кажуть, але рішення вже було готово.
А це, напевне, винагорода за рішення. З грішми суддя Чернушенко теж розлучатися не хотів.
- Покажіть - що у вас в руці, покажіть, дістаньте, з кішені дістаньте.
Кабінет голови Апеляційного суду Києва після обшуку скидається радше на касу в обміннику. Тут тільки доларової готівки - майже сім тисяч. А також ключі від 5 ВІП-машин. І талонів на паливо на 14 з половиною тон.
- Він не хоче казати, він відмовляється давати покази.
Генеральний прокурор каже - незабаром вноситиме подання на зняття з судді недоторканності. Тільки тоді його зможуть заарештувати. Поки підозрюваний у нечуваному хабарництві сидить у себе в кабінеті, в суді. Й навіть виходити відмовляється.
Віктор Шокін, генеральний прокурор України:
- Він там їсть, п'є, ми його питались додому - не, не піду, я собі так міркую, якщо відмінять ці багато рішень, що виносить незаконно, а я думаю, що відмінять, а він за це брав гроші, то я не думаю, що йому буде гарно на волі.
Сам суд нині вже працює. Охоронці на диво дружньо усміхаються.
- Полноценно, все нормально, все хорошо.
- А голова суду тут?
- Все на об'єкті, все хорошо.
Насправді правоохоронці всередині ще працюють.
Василь Грицак, т.в.о. голови Служби безпеки України:
- Слідчі дії проводяться ще й зараз, обшук закінчений тільки в кабінеті керівника, заступника, серверна.
Тим часом заручниками всього цього гучного процесу стали прості люди.
Олександр, мешканець м. Києва:
- В пятницу приехал - здесь были эти все маски-шоу, а сегодня приезжаю, но решение забрать не могу, потому что якобы нет печати, а когда будет печать - неизвестно. Временные рамки подходят к концу, вот там народ тоже возмущался.