У Вінниці гасили пожежу в лікарні
Цей день пані Лідія буде пам'ятати ще довго. Жінка розповідає: клопіт зі здоров'ям - то ніщо проти стресу, який дістала під час пожежі. Жінка навіть не одразу зрозуміла, що відбувається.
Лідія, пацієнтка:
- Під нашим вікном часні дома, там де наші вікна виходять. З самого ранку дим, але там же ж люди живуть, та й думали, шось палять.
Коли пацієнтів повідомили, що палає лікарня, вони почали забирати найцінніше та вибігати надвір. Але вийти на власних ногах змогли не всі. Осередок пожежі був над травматологією, тож лежачих пацієнтів виносили медики та рятувальники.
- Ну кого на колясках, хто міг - коляски свободні, на колясках, а хто не міг - того на стула і так і зносили…
Евакуювали півтори сотні людей. Ні пацієнти, ні персонал не постраждали. Аби почати гасити полум'я, рятувальники знеструмили район, але реанімацію під'єднали до аварійного живлення з генераторів. Здолали пожежу за 10 хвилин, та полум'я встигло пошкодити частину травматологічного відділу. Тож декотрих хворих доведеться відвезти до інших лікарень.
Андрій Рева, заступник Вінницького міського голови:
- Найбільш тяжких хворих травматологічних забере обласна лікарня ім. М.Пирогова, усіх інших поки що розміщено тут. Хоча поки що приймається рішення про перенаплавлення цих хворих в інші міські лікарні.
Чому спалахнула лікарня, поки сказати не можуть.
Руслан Шевчук, керівник ГУ держслужби з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області:
- Причина попередня невідома. Тому що зараз це має встановити наша лабораторія, яка спеціально для цього предназначена.
А поки рятувальники з'ясовують причину вогняного лиха, медики підраховують збитки, завдані пожежею.
Сьогодні, 3 листопада, о 6:00 четвертинівчани перекрили усі під'їзні дороги до села. Мешканці територіальної громади вважають, що це будівництво загрожує екологічною катастрофою їхньому селу.
"Четвертинівку планується перетворити на центр козацької слави Вінниччини. Передбачається, що сама Четвертинівка має зайняти достойне місце в туристичному сегменті області. Ці обставини абсолютно роблять неприйнятним будівництво курників другої черги на землях Четвертинівської сільської ради", – йдеться у зверненні жителів села до голови облради Сергія Свитка.
Нагадаємо, що саме під Четвертинівкою у 1652 році відбулась славетна Батозька битва між українськими козацькими військами на чолі з Богданом Хмельницьким та польсько-шляхетськими загарбниками, яка стала переможною для українського народу. Цьогоріч Вінницька облрада прийняла рішення про створення в Четвертинівці філії Вінницького обласного краєзнавчого музею "Битва під Батогом".