Як захистити себе при різких змінах погоди
Надзвичайна спека забрала людське життя в Києві. Нещасний випадок стався напередодні на відкритій платформі київської станції метро Гідропарк. Надзвичайно спекотного дня від задухи стало зле пасажирці. Жінка впала і вдарилася головою об потяг. Від травм загинула. Скільки ще протримається спека?
Дика спека випробовує українців. Температурні показники майже однакові - що в Африці, на відомому єгипетському курорті Хургаді, що в столиці України. Різниця - лише кілька градусів!
- Жарища така, така жарища - невозможно.
Степан разом із бригадою ремонтують дорогу. На тридцятиградусній спеці вони чекають, доки підвезуть свіжий асфальт, температура якого - більше ста градусів. Стільки сил і поту вкладуть чоловіки у ці 180 метрів нового покриття!
- З крану воду берем, ото і п'єм, і всі вопроси!
Майже африканська спека розморила й маленького Патрика. Його мама Наталя в парку ховає свого синочка від нещадного сонця.
- Деревья какие большие - этим и спасаемся.
Скільки ще так палитиме? До чого готуватися українцям? Питаємо в синоптиків.
Любов Кузьміна, синоптик Гідрометцентру України:
- Зараз на території України почало поширюватись з північно-західними вітрами, поширюватись прохолодне атлантичне повітря. Вся територія України буде в прохолодному повітрі десь в межах 20-27 градусів, а на крайньому заході можливо 16-19.
Тобто вже від завтра пекучу африканську спеку змінить прохолодне скандинавське повітря.
Олена Ткаченко, кореспондентка:
- На перший погляд, синоптики заспокоїли - ось вона, така очікувана прохолода. Насправді - нове випробування, адже стане холодніше більш як на 10 градусів, це, звісно, не так, як пірнути людині у крижану воду, але суттєвий для організму удар.
Скаче температура повітря - скаче й тиск у людей. Це - перша небезпека від погодних змін, про яку говорять лікарі. Найгірше переживають атмосферні перепади сердечники.
Вікторія Форосенко, кардіолог:
- Чувствительные люди с ишемической болезнью сердца, так как именно при похолодании реактивный ответ сосудов - он увеличивается, выше вероятность спазмов, выше вероятность стенокардии.
Та навіть здорові люди відчують дискомфорт. Різке зниження температури в усіх викликає спазми судин, головний біль, млявість, дискомфорт у м'язах і гіпоксію - це нестача кисню в організмі. Медики попереджають, що в кожного знизиться імунітет.
Вікторія Форосенко, кардіолог:
- После длительной высокой температуры наша иммунная система расслабляется и отдыхает, снижаются ответные реакции организма в ответ на переохлаждение, если человек замерзнет, то заболеть у него вероятность выше, это могут быть вирусные заболевания, ангина - летняя болезнь.
Але є рецепт, як легше пережити різкий стрибок температури. Поради - усміхається кардіог - прості, але дієві. Одягайтеся по погоді. Для ліпшої роботи серця - пийте трав'яні настоянки й чаї. Додавайте до раціону більше овочей і фруктів - це насичить організм природними вітамінами. А головна запорука здорового життя - нагадують медики - активний рух. І гарний настрій.