Нагадати пароль | Реєстрація
П’ятниця, 23 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Як водіям не перегрітися за кермом?

10 серпня 2015, 23:43
Дата ефіру/події: Понеділок, 10 серпня 23:43

У Києві через спеку просто за кермом помер 59-річний чоловік. Він мав проблеми зі здоров'ям, а через погоду вони загострилися. Тож знепритомнів і врізався у відбійника. Спекотно в Україні буде щонайменше до кінця тижня.

Некерована Тойота, що вилетіла на узбіччя та зупинилася біля відбійника, неабияк налякала випадкових свідків. Люди одразу побігли до машини і побачили нерухомого водія, що лежить на пасажирському сидінні. У 59-річного чоловіка схопило серце. Свідомість він втратив просто під час руху. Медики кажуть - спричинити фатальні наслідки могла шалена спека.

Вікторія Форосенко, лікар-терапевт:

- В якійсь момент біль іде по наростаючій, якийсь момент показує, що вже не добре. Тому від цих моментів не можна відмахуватись, не можна їх ігнорувати. Погіршення самопочуття - це сигнал зупинитися, припинити рух, з'їхати і вже там по ситуації діяти.

Через рекордні температури втратити свідомість може і здорова людина. Просто перегрівшись у машині.

Ірина Винокурова, кореспондентка:

- Найчастіше жертвами теплових ударів водії стають після того, як сідають в автомобіль, що кілька годин простояв на розпеченому сонці. Заради експерименту ми поставили машину на сонце всього лише на кілька хвитлин, і зараз за допомогою переносного термометру поміряєм температуру в салоні. Зараз тут 59 градусів. Це просто пекло.

На вулиці ж +38!. Тож cідати у розпечений салон небезпечно.

Вікторія Форосенко, лікар-терапевт:

- Перед тим, як сідати за кермо, абсолютно всім, не тільки хворим людям, потрібно машину провітрити. Необхілдно відкрити вікна-двері, включити вентилятор на максимум і постояти, почекати, поки звідти вивітриться жарке повітря.

Вчені вивчали поведінку водіїв у спеку - і дійшли сенсаційного  висновку: стан людини, що довгий час була на сонці, схожий до алкогольного.

Вікторія Форосенко, лікар-терапевт:

- Йде зниження реакції, що теж за кермом неприпустимо. Більш підвищується вирогідність аварійних ситуацій, неадекватного рішення і рішення, прийнятого запізно.

А от на роботу самого автомобіля погода аж ніяк не впливає - кажуть працівники СТО. Однак це лише коли автомобіль в нормальному технічному стані і пройшов передспекотну перевірку.

Олександр, працівник СТО:

- Проверяется забитость радиаторов, проверяется работа термостата, проверяется работосопсобность помпы, это водяной насос. К чему это может привести, если это вовремя не сделать? Может перегреться двигатель, и у нас произойдет закипание охлаждающей жидкости.

Тож машина спеку витримає, а от аби водію в ній було комфортно - фахівці радять паркуватись у затінку та закривати лобове скло спеціальною захисною фольгою. Охолоджують салон і затемнені вікна.

Олександр, працівник СТО:

- Тонированые стекла действительно влияют на то, что салон меньше нагревается, потому что у нас прямые солнечные лучи проникают, защита от ультрафиолета.

Та найголовніша порада водіям за шаленого сонця: якщо погано себе почуваєте, у жодному разі не сідати за кермо. Крім того, не залишайте у салонах машин дітей та тварин. Навіть на кілька хвилин. Для них сидіння у зачиненому розпеченому автомобілі може закінчитись фатально.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.