Браконьєри загрожують існуванню слонів
Природозахисники всього світу б'ють на сполох! Через браконьєрів шаленими темпами вимирають слони. Тільки уявіть - щоп'ятнадцять хвилин у світі вбивають одного велетня. Чи є шанс змінити страшну статистику і врятувати тварин від загибелі?
Ми з дитинства звикли бачити їх у зоопарках, але чи вдасться це нашим нащадкам? Слонів на планеті залишилося критично мало і років через 100 вони можуть геть зникнути - з жахом констатують науковці. У гонитві за бивнями та м' ясом браконьєри щороку безжально вбивають дедалі більше велетнів. Народжувати потомство слони не встигають. Проблема набула глобальних масштабів.
За останні 35 років, приміром, в Африці, налічували 1 мільйон 200 тисяч слонів. Нині їх втричі менше - цифра ледве перевищує 400 тисяч особин. Переважну більшість тварин знищують через бивні. В середньому за рік вбивають 35 тисяч велетнів. На чорному ринку, приміром у Китаї, за один бивень контрабандисти ладні заплатити від 100 до 200 тисяч доларів. Але найближчими роками може просто не залишитися, на кого полювати. Природозахисники порахували - в світі щоп'ятнадцять хвилин гине один слон.
Еліас Магосі, міністр навколишнього середовища Ботсвани:
- Існують цілі кримінальні синдикати, які полюють на бивні, продають їх, транспортують контрабандний товар. І ми маємо покласти край корупційним схемам, які покривають таку діяльність.
Браконьєри знищують переважно самців. Є види, які ось-ось можуть зникнути й залишаться хіба на сторінках енциклопедій. Щоб цього не сталося, природозахисники оголосили війну браконьєрам.
Дан Івес, філантроп:
- Нині кожна людина має поміркувати, що вона здатна зробити задля порятунку слонів. Лік іде на якісь десятки років.
Волонетри підгодовують дитинчат, доглядають за пораненими тваринами і доправляють у спеціальні реабілітаційні центри. Потім слонів відпускають у дику природу. Але поруч із ними змушені ледь не цілодобово чергувати люди зі зброєю. Усе, аби вберегти ссавців від загибелі.
Через вражаючі масштаби проблеми є мисливці, які нині проти знищення рідкісних видів слонів. Приміром, Куясо Локолой раніше був у банді, яка полювала на велетнів.
Куясо Локолой, колишній браконьєр:
- Зазвичай в них просто стріляють. Слон падає - і все.
Нині чоловік як волонтер допомагає вберегти велетенських тварин від загибелі. Разом із іншими небайдужими до долі слонів патрулює заповідні території.
Лепакана Нгісон, природозахисник:
- Ми охороняємо річки, з яких слони п'ють воду.
Кенія - одна з країн, де антибраконьєрська програма є найрезультативнішою. Ось ці кенійці, наприклад, теж полюють на слонів. Але не заради наживи.
Стів Н'юмбі, працівник міжнародного природозахисного фонду:
- Ми вводимо їм транквілізатор, потім ветеринари обстежують тварин.
Часто браконьєри труять слонів, а такі методи дають змогу створити такий собі польовий шпиталь у дикій природі. Ветеринари ведуть реєстр своїх пацієнтів, відстежують рух тварин. Науковці переконані - вихід є.
Аян Дуглас Хамільтон, природозахисник:
- Люди самі дали початок цьому, і самі можуть дуже швидко одуматися і припинити руйнувати фауну і нищити заповідних тварин. Передусім, не купувати товар, через який ллється кров.
Тож залишається сподіватися, що це таки станеться. І людство зможе показати своїм нащадкам слонів не лише на сторінках книжок чи на екранах телевізорів. А й у дикій природі.