Хронологія техногенного лиха в північному Китаї
Масштабна і страшна техногенна катастрофа сталася на півночі Китаю. У місті Тяньцзинь у порту пролунав вибух потужністю 24 тонни тротилу! 44-ро людей загинули, більше півтисячі постраждали. Про хронологію подій і чи безпечно нині перебувати в місті.
Величезний вогняний стовп, схожий на ядерний гриб, у небі неабияк налякав мешканців китайського міста Тяньцзинь. Люди прокинулися вночі від страшного гуркоту і звуків сирен. Задрижала земля, було схоже на потужний землетрус. Але виявилося - в порту рвонули хімікати. Перший вибух за потужністю сягнув трьох тон у тротиловому еквіваленті. За півхвилини - стався повторний. У вісім разів сильніший. Запалали цілі квартали промислового району міста. Полум'я охопило 20 тисяч квадратних метрів - горіли автомобілі, будинки. Перелякані люди вибігали надвір, рятуючись від пекельного вогню. Кажуть, усе було схоже на кадри з фільмів про апокаліпсис - розжарене багряне небо, несамовиті крики, сльози і розпач. На ранок мешканці вжахнулися - їхнє місто перетворилося на зону лиха.
Ву Цзиньбао, будівельник:
- Ми спали в гуртожитку і дуже злякалися, адже здавалося - вибух просто знищив усе за вікном. Ми боялися, що стіни обваляться на нас, вискочили надвір. Це дуже страшно, погляньте, навколо все перетворилося на руїни.
Лі Гуансін, будівельник:
- Багато моїх знайомих, колег травмовані. Це неймовірна трагедія для всіх нас.
Вже офіційно підтвердили загибель 44 людей. 520 постраждалих у лікарнях. Доля багатьох чоловіків, жінок і дітей невідома. Родичі шукають їх у медзакладах та на місці трагедії.
Женг Шенгфенг, мешканець м. Пекіна:
- Я шукаю брата, ми почули в новинах про вибухи і вже зранку були тут. Він працював у порту, і я не знаю, де він, чи живий. Багато рятувальників, пожежників загинули на місці трагедії. Можливо, і його тіло досі там.
Родини, які втратили свої житла, тимчасово селяться у школах та наметових містечках. Постраждалим допомагають небайдужі до чужого горя люди.
Лі Лян, волонтер:
- Я прийшов сюди, щоб допомагати сім'ям, які нині потребують цього. Зараз важлива будь-яка підтримка. Це наша спільна біда.
З-поміж хімікатів, які злетіли в повітря, була ізоцианова кислота. Її випари токсичні й отруйні для людей. Поки екологи перевіряють рівень загрози, вже багато мешканців скаржаться на запаморочення, головний біль і нудоту. Тому людям радять надівати маски.
Лі Кунсю, волонтер:
- Треба знайти винного, через кого сталося все це. Хтось неправильно зберігав легкозаймисті матеріали, або сталася якась технічна помилка. Погодьтеся, трагедія дуже деструктивна, і хтось мусить відповісти за смерть невинних людей.
Тривають численні експертизи, тож поки офіційних версій трагедії ще немає.