Рятувальники столиці ведуть справжню війну з шершнями
Шершні-велетні наступають. У Києві від кусючих і смертельних комах два дні поспіль рятували дітей дошкільного закладу і величезну багатоповерхівку. Інциденти сталися в різних районах столиці. Як розгледіти гніздо і що потрібно робити, якщо шершень таки вжалив?
Налякані вихователі, пригнічені діти. В цьому садку майже в середмісті столиці всіх наполохала страшна знахідка. Кубло шершнів-велетнів побачили працівники дошкільного закладу, щойно повернувшись з відпустки.
Ігор Шумик, кореспондент:
- Рій шершнів знайшли тут в підвальному приміщені овочесховища. Якби не працівники дитячого садочка, жертви і постраждалі могли б бути серед дітей.
- Страшно было, они были очень большие, старшно было за детей, все-таки это детский сад!
Пані Світлану тепер тут вважають справжньою рятівницею. Жінка прискіпливим поглядом побачила шершнів і почула їхнє дзижчання. Кількасантиметрові повітряні звірі з жалами кружляли якраз на вході до приміщення.
- Вот здесь вот оно висел, шершней было не очень много, но очень много было личинок. Она была вот сантиметра 3, но их было плюс-минус около 10, самих шершней.
Жінка неабияк налякалася й одразу викликала рятувальників. Хлопці спрацювали миттєво і за кілька годин знешкодили комах отрутою.
Світлана Костенко, завгосп дошкільного навчального закладу:
- Вовремя вызвали, потому что они не все еще успели, как это, выродиться. Было много личинок, они в течении часа убрали и сказали, 4 дня чтоб было помещение закрыто, и потом все это вымыть.
А це вже інший район столиці. До житлової багатоповерхівки на вулиці Чистяківській також вчепилися небезпечні комахи.
- В окна залетают, да, но где именно - я не скажу...
- Единичные залетали, это где-то на 5-6 этаже...
Своє кубло шершні зробили просто під комірцем балкону. Мешканці днями чули рій комах і спочатку відбивалися, як могли, самотужки. Але терпець урвався, коли шершень мало не вкусив немовля.
Ніна, мешканка м. Києва:
- В 60 квартирі визивали службу... Сильно, якщо визивали, там маленьке дитя, і на балконі завелися, і їх приїжджала рятувальна служба й виловлювали...
У столиці справжня війна з комахами. Лише впродовж останнього місяця рятувальники виїздили проти шершнів у місті більше півсотні разів. Воюють з ними отрутою.
Ігор Шумик, кореспондент:
- Небезпечно травити шершні й самим рятувальникам. Тому хлопці використовують ось такі гумові костюми. Шершень не може його пробити і вжалити у тіло. А ще для повної безпеки одягають протигази.
Бо отрута, яку використовують, надто токсична і небезпечна для людей. Свої кубла комахи облаштовують будь-де.
Леонід Іноземцев, заступник керівника аварійно-рятувальної частини ГУ Держслужби з надзвичайних ситуацій м. Києва:
- В нас шершні не кусають, вони б'ють, тобто не так, як бджолa, яка сіла, вкусила, вжалила - шершень, він набирає швидкість і жалом б'є людину.
Від цього людині дуже боляче, місце укусу набрякає і розширяються судини, відбувається запальний процес, серцебиття уповільнюється й руйнуються еритроцити. Ще гірші процеси - в алергиків.
Олег Назар, лікар-алерголог:
- Если человек знает, что у него есть аллергия, всегда берется мочегонный препарат. Место укуса претягивается жгутом, пьется все и доставляется в медучреждение.
Аби маленький укус не призвів до страшного й великого горя, треба одразу звертатися до медиків. А ще пам'ятати прості правила: не носити яскравий, квітчастий одяг, не бризкатися солодкими парфумами, не розмахувати руками і в жодному разі не чіпати шершнів самим.