Нагадати пароль | Реєстрація
П’ятниця, 17 травня 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

На Житомирщині підпалюють ліс, щоб замаскувати незаконні вирубки

28 серпня 2015, 14:26
Дата ефіру/події: П’ятниця, 28 серпня 14:26

На Житомирщині димова завіса призвела до лиха! На трасі Київ-Ковель сталася масштабна аварія. Через густий дим шофер вантажівки не побачив транспорта і на швидкості протаранив одразу 5 машин. Лише за останні кілька днів вогнеборці загасили десятки пожеж. Але горить не лише сміття і суха трава, але і лісові масиви. Полум'я вирує вже на сотні гектарів землі.

Аномальна спека, людська недбалість, і як результат - десятки пожеж у лісових масивах і на полях області. Горят сотні гектарів території.

Олег Держанівський, заступник керівника управління держслужби з надзвичайних ситуацій у Житомирській області:

- Якщо взяти останню добу, то на території області сталося 16 пожеж. З них в екосистемі 5. А саме: суха трава горіла в Бердичівському районі, загоряння сухої трави в Черняхівському районі. Крім того, і торфяна пожежа біля селища Бучмани в Олевському.

Саме густий дим від палаючого торфовища призвів до масштабної аварії на трасі. Через густий дим шофер вантажівки не побачив транспорта і на швидкості протаранив одразу 5 машин. Внаслідок масштабної аварії до лікарні з різними травмами потрапили шестеро людей. Мешканці села Заріччя вже кілька день живуть немов на пороховій діжці. Кажуть - вогняна стихія дісталася вже віддалених будівель населеного пункту. Але від отруйного диму страждають усі жителі.

- В дитини рвота, температура. Не можу вивести.

- А що лікарі кажуть?

- Алергія і отравлення на дим.   

Зранку цим людям не можна вийти з хати. Село потерпає в диму. Місцеві мешканці твердять - горять ліси та торфовища через підпали. У такий спосіб хтось хоче приховати сліди незаконних вирубок лісу. Аби довести це - показують місця, де зрізали столітні дуби.

- Перший вогонь коло села, далі другий і третій. Главне - пенькі спалить, і всьо. Як не начали б оборювать село, то половина села б згоріла.

Лісівники зізнаються - гасити масштабні пожежі вкрай складно, але вони намагаються зупинити вогонь.

Володимир Антонюк, директор малинського лісгоспу:

- Ситуація складна, але вона контрольована. До лісового масиву далеко, але ми тушимо поля. Тому що необачно хтось кинув недопалок. Чи ще якісь причини.

Аби подолати стихію, створили навіть спеціальну рейдову групу, яка намагається вберегти лісові масиви від нищівного полум'я.

Микола Кузенко, помічник лісничого:

- Що це за прилад у вас?

- Це ранцевий оприскуватєль. Довольно-таки благополучний на полях. Добре ним локалізувати пожежу, аби не пішла в ліс.

Тим часом екологи нагадують - підпал лісових масивів карається законом.

Світлана Березенська, головний спеціаліст державної екологічної інспекції в Житомирській області:

- Які штрафні санкції? На посадових осіб від 850 грн до 1190, на громадян від 170 до 340 грн.

Хто вирубує і палить ліс - мають з'ясовувати правоохоронці. Тим часом рятувальники звертаються до людей з проханням бути вкрай обережними, слідкувати за багаттями і не кидати недопалки.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.