Судова тяганина навколо скверу на столичному Подолі
Ще кілька місяців тому мешканці будинку на Андріївському узвозі не могли без жаху не те щоб вийти, а навіть поглянути на вулицю!
- Вот 6,5 лет в таком виде была практически, сюда приезжали грузовики, сбрасывали мусор строительный.
Тут було безліч щурів - кажуть місцеві мешканці - бігали цілими зграями! Й це в історичному центрі міста!
Інна Кучеренко, мешканка м. Києва:
- Крысы у нас просто ковром бегали под ногами, добраться ни к чему невозможно, просто страшный ужас.
Стихійне звалище з'явилося на оцьому невеликому клаптику землі, обнесеному огорожею. Колись тут була старовинна двоповерхова будівля, але в дуже занедбаному стані. Якось уночі вона просто згоріла. У сусідів розтопилися машини, кондиціонери на стінах й навіть піддашки! Кажуть, полум'я діставало п'ятого поверху!
Інна Кучеренко, мешканка м. Києва:
- Лет 6 назад у нас был страшный пожар, этот дом горел, его никто толком не тушил, ждали, пока выгорит, увидели, что у нас лопнули стеклопакеты с 1-го по пятый этаж, рамы подъездные повреждены, долго искали владельца - не нашли.
Кирило, мешканець м. Києва:
- После пожара такого ужаса никогда здесь не было, здесь валялись кирпичи, мусор, и вообще негде было пройти.
- Даже опасно было?
- Да, даже опасно.
Навесні спільними зусиллями й місцевих мешканців, й міської влади звалище прибрали. Звідси вивезли 15-ть КАМАЗів сміття!
- Буквально за 2 дня разобрали это все - стало очень красиво.
Депутати Київради навіть пішли далі. Й вирішили на цьому місці облаштувати зелену зону відпочинку, якої мешканцям Подолу катастрофічно не вистачає. У лютому 2015-го за надання ділянці на Андріївському узвозі 34Б статусу скверу проголосувала більшість депутатів міської ради. Аж тут як грім серед ясного неба - заявляється власник старовинної будівлі, яка згоріла - громадянин Британії Річард Вінклер. Його представники судяться зі столичною владою. Мовляв, з ними не погоджували рішення про сквер тут!
Ольга Дузурець, адвокат:
- Яким чином, ви вважаєте, може бути облаштований сквер на зазначеній земельній ділянці, її межі повністю співпадають з межами будинку, який розташований на цій земельній ділянці.
Ось тільки земля не в оренді, не відведена, а й досі у власності громади міста. А від самої будівлі, про яку судові так захоплено розповідає адвокат, нагадаємо - не залишилося й фундаменту!
Олена Ткаченко, кореспондентка:
- Ось це місце, за яке відбувається спір, але жодного будинку тут немає. Лише величезний пустир, який і хочуть перетворити на сквер.
Мешканці будинку на Андріївському узвозі побоюються, що активізація навколо цієї нині вільної ділянки означає наміри забудувати цей клаптик землі! З жахом кажуть - їхній 117-річний будиночок просто не витримає сусідства з будівництвом.
Інна Кучеренко, мешканка м. Києва:
- Тут не такая большая площадка для того, чтобы вообще можно было что-то делать, 15 метров отступить от нашего дома невозможно, дом старый, дореволюционной постройки, у нас стяжка - нет цемента, от вибрации дом разрушается.
Утім, поки ця земля юридично у статусі скверу - будувати нове тут не можна! А ось відновити старе закон не забороняє.
Сергій Кримчак, депутат Київської міської ради:
- Київрада фактично проголосувала надати статус скверу всій земельній ділянці, окрім тієї, під якою знаходиться фундамент будівлі, це значить, що вона може бути реконструйована, але без зміни геометричних параметрів цієї будівлі.
Тобто тут можна тільки поновити садибу, що була раніше, в межах того самого фундаменту! На кшталт такого двоповерхового флігеля. Тоді сквер - дерева й лавочки - розташують навколо відновленого будинку. Але в Київраді наголошують: головне - не програти суд, тобто залишити ділянку у статусі скверу. Саме це гарантія, що на історичному Подолі не з'явиться чергового багатоповерхового монстра.