На столичному радіоринку вибухнув промисловий вогнегасник
У Києві у людному місці вибухнув 90-кілограмовий вогнегасник. Поруч із ним саме опинилися тато з донькою. Дівчинка відбулася переляком, а ось батько в лікарні. У нього підозрюють розрив селезінки.
Київ, район Радіобазару. Територія огороджена стрічкою, експерти вивчають усе до дрібниць. Розтрощені стіни у сторожці, розбиті шибки, а поряд на асфальті - кров. Кілька хвилин тому тут пролунав потужний вибух. Спершу подумали - розірвалася бойова граната. Та версія правоохоронців про теракт не підтвердилася - рвонув вогнегасник! Щоправда, не побутовий, а промисловий - завважки майже 90 кілограмів.
Олександр Храпач, кореспондент:
- Ось такий зараз будиночок охорони. Потужним вибухом погнуло металеві грати, а обшивка та скло розлетілися на десятки метрів.
На території, де стався інцидент, перехожих майже не буває. Але цього разу за прикрого збігу обставин поряд з осередком вибуху на лавці сидів батько з донькою. Він встиг дитину прикрити собою. Дівчинка не постраждала, а самого непритомного та всього у крові чоловіка забрала швидка.
Андрій Седюк, лікар Національного інституту хірургії та трансплантології ім. Шалімова:
- Поступил с диагнозом тупая травма мягких тканей спины, брюшной стенки. Есть также мелкие осколки в левой верхней конечности от этого разорвавшегося огнетушителя. Сейчас состояние стабильное, находится под наблюдением врачей, решается вопрос о возможном оперативном вмешательстве.
Правоохоронці намагаються з'ясувати, чому рвонув балон та хто в цьому винен.
Оксана Блищик, керівник відділу ГУ міліції м. Києва:
- Правоохоронці з'ясовують усі обставини подіі, корпус вогнегасника направлений на експертизи. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження.
Вибухають вогнегасники не вперше. У липні цьогоріч у Броварах загинула 56-річна Світлана Волоха. Тоді рвонуло у крамниці на зупинці громадського транпорту. Порошковий вогнегасник стояв на полиці просто біля вікна… Правоохоронці та надзвичайники припускали: через спеку та під сонячним промінням він міг просто перегрітися, тому й вибухнув. Надзвичайники кажуть: нині існує багато приватних фірм, які перевіряють та сертифікують вогнегасники. Але виконують свою роботу не завжди професійно.
Віталій Присяжнюк, керівник відділу Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту:
- Неякісне проведення технічного обслуговування, тобіш технічні пункти по обслуговуванню халатно відносяться. Друге - це, можливо, закінчився життєвий цикл вогнегасника, коли вже потрібно проводити утилізацію. Це неякісне виготовлення самого вогнегасного порошку, який закладається.
Щоб не стати жертвою вогнегасника, експерти дають кілька простих порад:
Олександр Мілютін, співробітник Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту:
- Індикатор тиску закачного типу, він повинен бути в межах зеленого сектору. Якщо він нижче - то це вже тиск знижений і він не спрацює. Якщо температура, він там на сонці чи де, він може піднятися до 25 %, до границі зеленого сектора.
Також не залишайте балона на сонці. Це може зберегти вам життя.