У Києві з'явилася тропічна хвороба денге
Смертельна лихоманка Денге у столиці. До Києва пошесть, яка майже не виліковна, з курортної Шрі-Ланки, привезла жінка. Зараз киянка у лікарні. Медики не можуть спрогнозувати, як інфекційна хвороба себе проявить. Чи варто готуватися українцям до епідемії - далі Олександр Храпач.
Родина киян разом із двома маленькими дітьми провела незабутні два тижні відпочинку на Шрі-Ланці. Та за кілька днів після повернення до України, жінка відчула слабкість, у неї підскочила температура. Здавалося б - симптоми звичайної застуди. 38-річна Регіна одразу звернулася до лікарів. Медики шокували діагнозом - екзотична лихоманку Денге.
Ольга Голубовська, головний лікар-інфекціоніст України:
- Может пострадать и сердце, и почки и ряд других органов и систем может пострадать. И самое опасное, то что когда развивается тяжелое денге и поражается и костный могз и система свертывания крови.
Лихоманка Денге з'явилася в Африці, а вже потім перекочувала на інші континенти. Нині осередки смертельно небезпечної недуги зафіксовані в Карибському басейні, Південній Америці, в центральній і південній частині Африканського континенту, також на півострові Індостан. Головні ж носії лихоманки - окремий вид комарів "Аедес". Зараження людини відбувається внаслідок укусу комахи.
Олександр Храпач, кореспондент:
- З кінця 90-х років 20-го століття лихоманка денге, як хвороба, що переноситься комарами, займає друге місце по значенню після малярії. Щороку у світі реєструється близько 40 мільйонів випадків захворювання цим видом лихоманки, нажаль кожен третій зі ста інфікованих помирає.
Медики зазначають: ліків, які б одразу убивали інфекцію - немає. Тож лікують пацієнтів загальними методами в повній ізоляції хворого.
Ольга Голубовська, головний лікар-інфекціоніст України:
- Просто назначается дезинтоксикационная и симптоматическая терапия - нет ничего специфического для лечения, а если в медицине нет никаких средств лечения, которые непосредственно направлены на возбудителя, то прогноз этих заболеваний гораздо хуже, чем тех, для которых мы имеем средства какой-то терапии.
Аби уникнути інфікування, туристам радять застосовувати спеціальні спреї та креми. Також носити одяг, який цілком закриває тіло. Але якщо після екзотичної подорожі вам стало зле, терміново звертайтеся до лікаря. Саме вчасний виклик медиків врятував життя Регіні.